Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

DOTA 2

W jakie inne gry gracie? Tutaj dyskutujemy na ten temat.

Re: Nowa gra Valve - DOTA 2

Postprzez Qens » 24 marca 2012, o 15:54

s4rd3l napisał(a):Dzięki FrosT za jedyną chyba rzeczową wypowiedź w tym temacie. Połowy co prawda nie zrozumiałem z uwagi na slang, ale rozumiem że jest to nieprzetłumaczalne albo zrozumiałe jak się tylko zacznie grać. :wink:
Mnie niestety takiej szansy nie dano, tak więc Dota 2 ma u mnie wielki minus już w przedbiegach. W HoN mogę zagrać bez łaski, sztucznie pompowanego popytu i karmienia spekulantów.
Zresztą zacząłem grać w WoWa i Everquesta, więc braku Doty nie odczuję. Kij im w oko i kotwica na grób.
]
i open bety szybko nie zrobią . 99% nowych osób by tylko feedowalo i leavowalo.
ja i tak nie chcialem w to grac ale jak juz sie ma od kolegi za darmo to mozna zagrac :)
*rozmowa głosowa*
Qens: Ja wale
Pepesh: Też bym chciał.
Qens

Postprzez s4rd3l » 24 marca 2012, o 16:29

Co to jest ten "leaving" sobie znalazłem ... pojęcia "feedingu" nie znam i nic sensownego z Google nie wyczytałem.
Możesz nieco jaśniej?
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Qens » 24 marca 2012, o 17:00

s4rd3l napisał(a):Co to jest ten "leaving" sobie znalazłem ... pojęcia "feedingu" nie znam i nic sensownego z Google nie wyczytałem.
Możesz nieco jaśniej?

Wyjaśnie
Gry sie odbywają 5vs5. Leaving to wychodzenie z gry czego sie robic nie powinno. Jesli wyjdzie jedna osoba bedzie juz 4vs5. Oczywiście dużyna z 4 osobami nie ma już szans na zwycięstwo chyba że naprawde ogarnia.
Leav naprawde rujnuje gre ludziom.

Feeding- Za zabicie cie ludzie dostają złoto. feeding to ciągłe umieranie+ nie zabijanie nikogo co daje dużą korzyść naszym wrogom
Przykład
Staty 11 killi 11 dedów- Normal
Staty 0 killi 11 dedów- Feeding
Staty 11 killi 15 dedów- już feeding bo więcej razy umarłeś niż zabiłeś.
*rozmowa głosowa*
Qens

Postprzez s4rd3l » 24 marca 2012, o 17:06

Aha, to niezła patologia, tym mniej mi się to podoba. Rozumiem, że część narodu wzięła zaproszenia tylko po to, żeby się karmić w sensie feedingu? No to by tłumaczyło horrendalne ceny zaproszeń. Dzięki.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Qens » 24 marca 2012, o 17:57

wiekszosc osob nie robi tego celowo ale poprostu nie umieja grac i jest to ich pierwsza MOBA
*rozmowa głosowa*
Qens

Postprzez thorus197 » 8 kwietnia 2012, o 10:03

Ja od dłuższego czasu expie w lola, i mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim newbe którzy chcą poznać owy tryb.

A co do Doty 2, z ciekawości wbijam na allegro.. Beta keye :

Dota 2 Beta Steam Gift Prezent Okazja
Kup Teraz! 99,90 zł

DOTA 2 - Steam gift
Kup Teraz! 100,00 zł

Ta gra na pewno będzie f2p ? Bo ceny są z kosmosu wzięte.
thorus197

Postprzez Aaronius » 8 kwietnia 2012, o 11:11

@up
prawdopodobnie będzie f2p, to co widzisz na allegro to klucze do bety, która aktualnie jest zamknięta i ciężko się do niej dostać(choć wciąż nie mogę uwierzyć, że ktoś jest w stanie zapłacić 100zł, żeby pół roku wcześniej mieć grę, która i tak prawdopodobnie będzie za darmo)
Aaronius

Postprzez FoXhejdz » 8 kwietnia 2012, o 11:25

Jest to mało prawdopodobne ,że będzie za darmo.
FoXhejdz

Postprzez Qens » 8 kwietnia 2012, o 11:34

FoXhejdz napisał(a):Jest to mało prawdopodobne ,że będzie za darmo.

Obrazek

zapowiada sie system z tf2 i skiny , kilka z nich juz zostalo opublikowane.

np tu skin TH :)
Obrazek
*rozmowa głosowa*
Qens

Postprzez cl3ver » 8 kwietnia 2012, o 11:45

Decyzja czy Dota 2 będzie F2P czy B2P jest tylko i wyłącznie decyzją valve. Co do systemu ubranek to będzie taka sama zasada jak w TF2 dostaniemy czapeczki, naramienniki, zamienne bronie, butki i inne.

Co do samego spekulowania czy gra będzie F2P czy B2P, czy byłaby możliwość utrzymania serwerów z samych opłat które będą wnosić ludzie którzy kupią swojemu Pudgowi czapkę na święta? 10mln osób które zadeklarowało zainteresowanie udziałem w becie Doty nie jest zainteresowane czapkami i po pierdółkami in-game. Inne pytanie czy wszyscy bohaterowie powinni być dostępni czy jak to jest w League of Legends, sezon powinien być podzielony na tygodnie gdzie będzie odblokowana pewna pula bohaterów.

Rozmawiajcie a nie wrzucajcie zdjęcia w stylu jak ten wałęsa w pięknych czarnych okularach. Szczególnie że wolicie kłapać bez przemyślenia tego co chcielibyście powiedzieć.
Peace!
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez FrosT » 8 kwietnia 2012, o 12:50

Nikt Cie nie zapewni czy gra będzie f2p czy p2p ale nie można się sugerować Kluczami do Bety!!! Przecież to największy idiotyzm o jakim słyszałem, keye są za free, nic się nie płaci! To że taki typek wystawi sobie kluczyk za 100 zł nie ma nic do rzeczy bo równie chętnie ja bym go oddał za kilka kilka kluczy do tfa. Szkoda tylko że nie moge bo nie dostałem gifta tylko grę, tak więc musiał bym oddać całe konto, na którym mam inne gry więc odpada :( Lipa totalna, ja nie mam czasu grac w dotę, mecze są dla mnie zbyt długie, nie mam tyle czasu żeby około godzinę siedzeć przy jednej grze (brak możliwości poddania się).. No trudno.

Jeszcze co do doty i systemu płatności. Dota moim zdaniem nie jest specjalnie fajnym moba (flame war ze strony fanatyków ON). Pograłem, poczytałem, niczym specjalnie fajnym się nie wyróżnia, jedynie jakiś sentyment odczuwam dlatego że jestem fajnem pierwotnej doty i po prostu musiałem spróbować.

Moim zdaniem jeśli dota będzie pay to play / buy to play, jak kto woli. Niema szans z Heroes of Newerth, dlatego że to praktycznie odpowiednik, ja sam (jeśli dojdzie opcja poddawania się, strasznie mnie irytuje jak przeciwnicy nie chcą pushować tylko wolą farmić kille / etc.) z ogromną przyjemnością kupię i pogram! :) Tylko jak już mówiłem, dopuki ludzie będą stawać w fontannie, cudować, sprzedawać itemy i tak dalej, co jest normalną reakcją na nude i przegrywanie, ta gra nie będzie mieć większego sensu dla typowych ludzi którzy nie grają żeby wygrać ale dla przyjemności... Mnie po takich akcjach boli głowa i totalnie zniechęca mnie to do dalszej rozgrywki (pomimo że mam więcej winów niż loseów).

Trzeba też wziąść poprawkę na gre ze znajomymi bo to zupełnie inna bajka, a przy dobrym zgraniu nie trzeba mieć jakiegoś super skilla żeby wygrywać ;]
Obrazek
FrosT

Postprzez Behemoth » 8 kwietnia 2012, o 14:21

Ja się chcę w to grać nauczyć. Pomoże ktoś?
Behemoth
Administracja Pickupów

Postprzez FeltHat » 8 kwietnia 2012, o 14:45

jezeli nie masz z kim to czytaj, ogladaj poradniki, ogladaj mecze, graj
Some people think they can outsmart me. Maybe... *sniff*... maybe... I've yet to meet one that can outsmart bullet.
FeltHat

Postprzez Behemoth » 8 kwietnia 2012, o 15:36

Prosto powiedzieć, ale co do grania to zazwyczaj na drużynę idiotów trafiam, albo obstrachanych dzieci uciekających zaraz po tym jak nam pierwszą wieżyczkę rozwalą. A głupoty botów nie jestem w stanie ogarnąć.
Behemoth
Administracja Pickupów

Postprzez generic » 8 kwietnia 2012, o 15:56

Behemoth napisał(a):Prosto powiedzieć, ale co do grania to zazwyczaj na drużynę idiotów trafiam, albo obstrachanych dzieci uciekających zaraz po tym jak nam pierwszą wieżyczkę rozwalą. A głupoty botów nie jestem w stanie ogarnąć.

Na to też są pewne sposoby. Jako, że nie masz co liczyć na inteligencję tych osób możesz się odwołać do ich wewnętrznej potrzeby ♥♥♥♥♥♥♥♥ fraga.
1) Bierzesz grubą świnię typu Tide albo od biedy Skeletona. Inicjujesz każdego teamfighta jednocześnie pingując ryje każdego kolegi z drużyny, z czasem ruszą za Tobą a jak nie to przynajmniej szybciej skończysz.
2) Bierzesz gankera typu venge czy tam sand king i napierdalasz jak głupi stunami we wszystko co się rusza na każdej lini. Tak zachęceni Rosjanie nigdy nie odmawiają łatwego fraga. Problem pojawia sie niestety, gdy zostawiony na solo kolega jest idiotą i wychodzi za wieżę.
3) Jak już ogarniesz gierki bierzesz dobrego mida i albo się pasiesz albo gankujesz tak jak w punkcie drugim. Pamiętaj jednak, że podobną taktykę stosują inni ludzie więc jak tam trafisz na midzie na jakiegoś wyjadacza to jesteś w dupie.
4) Idziesz do jungli i masz nadzieję, że jak po 20 minutach z niej wyjdziesz to jeszcze jakieś wieże będą stać. Oczywiście możesz próbować gankować ale wielu junglerów wymaga ogarnięcia również od 2giej osoby.
5) Poddajesz się porzucając wszelkie próby poznania tajników tej gry i zostajesz supportem. Kupujesz wardy, kury i inne bzdety mając nadzieję, że trafisz na ogarniętych ludzi w teamie.
generic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry, nie tylko na Steam