Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Counter Strike Global Offensive

W jakie inne gry gracie? Tutaj dyskutujemy na ten temat.

Re: Counter Strike Global Offensive

Postprzez TraNe13 » 28 sierpnia 2011, o 11:00

Xenhil napisał(a):Ale tak na logikę - jakie mogą być mikropłatności w CS GO ? Twoje wyposażenie zależy od zdobytych wirtualnych dolarów w trakcie rundy,a nie ile kasy wyłożysz na grę.

dodatki czapki,kostiumy,skiny broni etc (może dodatkowy exp i drop kasy podczas rundy [wystarczy spojrzeć na combat arms])
TraNe13

Postprzez FoXhejdz » 28 sierpnia 2011, o 11:04

CS 1.6 zdobył popularność tym ,że PRO Zuota piontka wygrywa duzo turniejów ,a ludzie grają w tą grę bo myślą ,że coś osiągną.Pełno napinaczy,Dzieci z czitami,Ludzi którzy myślą ,że znaczą coś na scenie.Grałem troche lanowo w cs'a ,ludzie tworzący pseudo-klany.Znam kolesia który gra w tą gre od 2005 (>9000 H) mimo ,że ciągle zamyka ,to ciągle w to gra. Spoko.Jak wyjdzie nowy CS, będe miał beke jak Złoty Piątka i reszta klanów typu fnatic się przerzuci. Dzieci nie zniosą tego bo ta gra bd. kosztowala ok 50Euro ,oraz bedą musieli sie uczyć w nią grać od nowa. BTW. Mam beke jak czytam komenty na Frag-executors.com ,nikt tam nie ma pojęcia o Quake i dodaja komentarze skąd sciągnąc Quake Live (LOL) ITP.
FoXhejdz

Postprzez kruko12 » 28 sierpnia 2011, o 11:12

odgrzany kotlet, Cs1.6 ma brzydką grafikę, ale jest jedną z najpopularniejszych gier multiplayer FPS.
Gdyby nie było Cs:S to prosze bardzo, globas offensive to byłby dobry pomysł, ale mamy już csa z lepszą grafiką.. nie potrzeba z jeszcze lepszą.
Obrazek
Obrazek <--- KLIKNIJ
kruko12

Postprzez Krzychu2400 » 28 sierpnia 2011, o 11:19

Jedyna rzecz która mi się nie podoba w cs, to to że jest One Man Army, czyli jeden człowiek który ma skill'a może wygrać bitwę nawet i bez teamu. Za to w team fortress samemu nigdy nie wygra się rundy ;)
Obrazek
Krzychu2400

Postprzez Schwartz » 28 sierpnia 2011, o 12:43

Koki1oki napisał(a):
Xantraz napisał(a):W TFie nic nie płacisz i grasz ile chcesz

Valve stosuje swoje haczyki, niby nie-haczyki by gracz ulepszył swoje konto F2P do statusu premium. Niby nic takiego, ale granie na darmowym koncie TF strasznie ogranicza. Zmusza wręcz gracza do wydatku. A te klucze - jakby nie mogły wypadać losowo, tylko trzeba je kupować.

50 slotów w plecaku na darmowym koncie w zupełności wystarcza, bronie z których korzystam zajmują może 15-20 slotów. Nikt cie do otwierania skrzynek nie zmusza, nie ma tez w nich niczego co dawałoby przewagę nad darmowymi graczami. Oczywiście, są jeszcze czapki których fenomenu nigdy nie zrozumiałem i nie zrozumie, wiec nie mogę postawić się w sytuacji człowieka który umrze jeśli nie dostanie mega czapki z jakimś super ekstra efektem, tak wiec według mnie nic nie stoi na przeszkodzie w kontynuowaniu gry na F2P.
Schwartz
Darczyńca

Postprzez Garbman » 28 sierpnia 2011, o 12:51

No i dlaczego do CS:S nie potrzeba takiego skila jak w CS 1.6?Mniej zależy od gracza, jego umiejętności? Proszę wytłumacz.

Hitboxy. Można celować obok modelu, a i tak trafiać.
elo nara zamknij ryja panie solara
Garbman

Postprzez Krzychu2400 » 28 sierpnia 2011, o 13:22

Garbman napisał(a):
No i dlaczego do CS:S nie potrzeba takiego skila jak w CS 1.6?Mniej zależy od gracza, jego umiejętności? Proszę wytłumacz.

Hitboxy. Można celować obok modelu, a i tak trafiać.

Kiedyś było tak (od 1:08)

Teraz ten problem w cale nie występuje ;)
Obrazek
Krzychu2400

Postprzez kisiel95 » 28 sierpnia 2011, o 15:01

TraNe13 napisał(a):
Xenhil napisał(a):Ale tak na logikę - jakie mogą być mikropłatności w CS GO ? Twoje wyposażenie zależy od zdobytych wirtualnych dolarów w trakcie rundy,a nie ile kasy wyłożysz na grę.

dodatki czapki,kostiumy,skiny broni etc (może dodatkowy exp i drop kasy podczas rundy [wystarczy spojrzeć na combat arms])

To wszystko sam sobie możesz zrobić. Skiny, różne modele, wygląd broni. Wystarczy tylko trochę poczytać na forum. A czapki w CS'ie do szczęścia nikomu nie są potrzebne (czasem występują na niektórych serwerach, ale są darmowe, i każdy może wybrać sobie jaką chce).
Obrazek
kisiel95

Postprzez Qens » 28 sierpnia 2011, o 16:48

A więc Mikro Płatności będą takie.
Obrazek Tłumik do kałacha za jedyne 15 zł
Ukryty tekst:
Celownik DO snajperki 60 zł ( Jak kupisz snajperke podczas gry to celownika w zestawie ni ma)
Obrazek NAKUR***** 5000 JEDYNE 50000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ZŁ POWAH!
Ukryty tekst:

( amunicja) Jak kupisz broń Ti w zestawie nie ma amunicji wiec trzeba kupić za 2 dychy.
NO I OCZYWSCIE

CZAPKI

Obrazek Koszt: 150 budsów.
Podejrzewam ze takie beda mikroplatnosci.
*rozmowa głosowa*
Qens: Ja wale
Pepesh: Też bym chciał.
Qens

Postprzez Xantraz » 28 sierpnia 2011, o 16:52

Xenhil napisał(a):Niby tak,ale na większości serwerów osoby z darmowym kontem mają przed swoim nickiem [F2P], na co większość graczy premium nie reaguje zbyt miło. Dodatkowo konto F2P ma wiele innych ograniczeń.

Koki1oki napisał(a):Niby nic takiego, ale granie na darmowym koncie TF strasznie ogranicza. Zmusza wręcz gracza do wydatku.

Mam 3 znajomych z kontami F2P, którym nie pali się do wydania 5 euro, za to ownią noobów na serwerze aż miło. I tak oni, jak i ja nie wiemy, jak w ownieniu noobów może ludziom przeszkadzać trading w jedną stronę, czy mniej slotów w plecaku.
Koki1oki napisał(a):A te klucze - jakby nie mogły wypadać losowo, tylko trzeba je kupować.

To jedyna rzecz, na której Valve faktycznie z tej gry w tym momencie zarabia, logiczne więc, że nie będą się pozbywali źródła kasy dla kilkunastu tysięcy graczy, którym się w dupie poprzewracało i ciągle im mało - szczególnie tych, którym nie chce się trochę pohandlować.
Koki1oki napisał(a):W TFie grając większością klas celuje się po prostu w korpus bo nie ma czegoś takiego jak strefa HS (wyjątkiem jest snajper). Dodatkowo nie wystarczy strzelić w głowę by strzał został zaliczony jako strzał w głowę - punkty odpowiadające za trafienia u każdej z klas są takie same mimo wzrostu, charakterystycznego zgarbienia czy tuszy.

To oznacza, że gra nie wymaga teamplayu, refleksu, precyzji i gamesensu, żeby nią ogarniać. Podobnie, jak seria Quake, Unreal Tournament, czy inne fast-paced shootery.

Xenhil napisał(a):Nie oszukujmy się,TF2 to gra dla casuali . Strzał z broni X zada Y obrażeń niezależnie gdzie trafimy wroga. Strzał w nogę lub w głowę - kolosalna różnica,lecz dla gry żadna. Na szczęście jest kilka chlubnych wyjątków od tej zasady.

Tak więc i43 to jeden masowy zbiór casuali chcących porozmawiać o chińskich bajeczkach i czapeczkach, bo żaden inny FPS od CSa, ani tym bardziej TF2 nie wymaga teamplayu, refleksu, precyzji i gamesensu.

Nauczcie się rozróżniać FPSy realistyczne od FPSów fast-paced i przestańcie je do siebie porównywać. Albo przynajmniej skończcie się wypowiadać w kwestiach, o których macie gówniane pojęcie.
Xantraz
Darczyńca

Postprzez cl3ver » 28 sierpnia 2011, o 18:16

KluSk.47 napisał(a):TF2 > CS ;p
@Cl3ver - Ku%#% :D pol dnia cie wczoraj szukalem i zesmy sie mineli ;p

Piątek, piątek dostaje downa w piątek!
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez FeltHat » 28 sierpnia 2011, o 18:52

przestańcie pisać o mikropłatnościach bo wiadomo że ich nie będzie
Some people think they can outsmart me. Maybe... *sniff*... maybe... I've yet to meet one that can outsmart bullet.
FeltHat

Postprzez KluSk.47 » 28 sierpnia 2011, o 22:11

e tam dla mnie dobrze ze producenci tf'a zarabiaja na tym dalej, dzieki temu mamy ciagle updaty, poprawki dodatki... ktoś miał naprawde zajebisty pomysl z tymi czapkami. Mi osobiscie ( a gram w to od dnia premiery) wcale nie przeszkadza. Nie zalezy mi jakos na tych czapkach, nie bawie sie handlem itp itd. a gram i ciesze sie moja kochana gra juz 3 rok (zaraz 4;p) a tak przyklad COD , update platne, dodatki platne, sranie w banie i co roku nowy tytol. Lepiej zdecydowanie zrobic 1 porzadna gre... i zarabiac na dzieciach ;p i ludzkiej naiwnosci ;p
(...)Młodzi policjanci, młodzi kibice...Kretyni kontra Kretyni...
Obrazek
http://steamcommunity.com/id/warrengg
KluSk.47
Darczyńca

Postprzez Xantraz » 29 sierpnia 2011, o 18:25

Valve wydaje TF2. Płacisz raz, masz setki darmowych update'ów. Gra jest F2P, mocno wspierana przez community. Dorabiają tylko na czapkach, ale nikt nie każe ich kupować, żeby dalej czerpać przyjemność z gry.
Treyarch/Infinity Ward wydaje kolejną grę z serii Call of Duty. Płacisz co rok 100-150 złotych. Community nie może w żaden sposób wspierać gry, więc dodatek z 4-5 mapami multiplayer kosztuje po 15 euro.

Kto tu bardziej zarabia na ludzkiej naiwności? :D
Xantraz
Darczyńca

Postprzez majan_pl » 29 sierpnia 2011, o 18:48

@Xantraz
1337 post gz :D

W jakimś wywiadzie Gabe (chyba on) mówił, że najlepsza forma płatności to taka w której klient sam decyduje na ile pieniędzy dany produkt zasługuje. I wprowadzają go w życie bo nawet w Portalu 2, gdzie mikropłatności nikt się nie spodziewał, pozwolili fanboyom płacić więcej. Nie zdziwiłbym się gdyby w nowym cs była płatna custromizacji postaci.

Warto też zaznaczyć że Valve pozwala wspierać gości od nowych map oraz modeli czapek/broni.
majan_pl
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry, nie tylko na Steam