Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Dodanie supportu dla Tapatalk

Coś nie działa na stronie lub forum? Masz pomysł jak coś ulepszyć ? To odpowiednie forum.

Korzystasz z Tapatalka?

Ankieta wygasła 4 sierpnia 2012, o 11:06

Tak
8
53%
Nie
6
40%
Co to jest?
1
7%

Liczba głosów : 15

Dodanie supportu dla Tapatalk

Postprzez Lanc » 17 kwietnia 2012, o 01:43

Witam ;)
Tapatalk jest to powszechnie znany i lubiany program na mobilne systemy operacyjne (takie jak iOS czy Android). Program jest świetny do czytania for i o wiele wygodniejszy od wbudowanej przeglądarki. Jedyne co trzeba zrobić, żeby dało się przeglądać forum to wrzucić plugin do tegoż programu. Plugin jest darmowy i jest do pobrania tutaj: http://www.tapatalk.com/plugin.php

Myślę, że nie tylko ja byłbym zadowolony ze wsparcia tego programu ;)
SkillPoint.pl - największa polska sieć serwerów TF2 [2x FFA, War3, Jump, MGE, Surf]

Obrazek - co wtorek/piątek/sobotę wieczory z customami!
Obrazek
Lanc

Re: Dodanie supportu dla Tapatalk

Postprzez Shirayo » 17 kwietnia 2012, o 07:46

Plugin darmowy, program nie.
Nie widzę potrzeby. Opera mini -> widok mobilny/kolumnowy i płatny taptalk nie jest potrzebny.
Wieczny puber.
Shirayo

Postprzez Lanc » 18 kwietnia 2012, o 16:29

No tak. Samochody też nam nie są potrzebne. Przecież na rowerze też dojedziemy do tego samego miejsca co samochodem. Kwestia czasu, wygody i niestety kosztów.

Porównanie jak wygląda forum w Operze Mini (która notabene nie jest bezpieczna jeśli chodzi o logowanie się na stronach) i w Tapatalku.

Obrazek Obrazek

A to, że program płatny (straszne, kosztuje 10 zł!). Wszystko co jest dobre jest płatne. Zresztą nie wiem skąd ten opór. Dodanie wsparcia Tapatalka tylko podniesie atrakcyjność forum, a Tobie w niczym nie będzie przeszkadzać i nadal będziesz sobie mógł korzystać z Opery Mini.
SkillPoint.pl - największa polska sieć serwerów TF2 [2x FFA, War3, Jump, MGE, Surf]

Obrazek
Lanc

Postprzez Prakson » 18 kwietnia 2012, o 18:01

Dolphin:
Obrazek
Tak źle to wygląda ?
Prakson

Postprzez Lanc » 18 kwietnia 2012, o 18:54

A no widzisz. Tylko, że teraz postaw się w sytuacji osoby z 320x480. Wtedy ma ona połowa tego co ty. Do tego odpisywanie na forum na słabszych telefonach STRASZNIE muli. Nawet na moim HD2 (tak wiem, to aktualnie zabytek, ale ten 1Ghz jest) muli jak odpisuję na posta z telefonu. A w Tapatalku nie ma takiej sytuacji, wszystko działa płynnie.

Dalej nie rozumiem tego, że próbujecie mnie przekonać, że to zły pomysł i jaki macie w tym interes? Przecież taki plugin by nikomu nie przeszkadzał w użytkowaniu forum na smartphonach "bez" tapatalka.

Obrazek
Lanc

Postprzez Shirayo » 18 kwietnia 2012, o 19:00

A ja mam nokie z javą i nie dość, że taptalk nie umywa się do mojej opery mini, to jeszcze logowanie się jest w 100% bezpieczne (nie ma wirusów na fony z javą) 8)
Wieczny puber.
Shirayo

Postprzez Fazz3 » 18 kwietnia 2012, o 19:15

(nie ma wirusów na fony z javą) 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fazz3

Postprzez Krzychu2400 » 18 kwietnia 2012, o 19:49

Dla wszystkich hejtujących to:
"Pies ogrodnika, sam nie zje i drugiemu nie da"
Pomysł dobry, nikomu nie zaszkodzi a innym pomoże. To tak jakbym chciał ci dać Shirayo czapencję, ale fazz by powiedział, ze nie i bym ci nie dał. Już rozumiesz ból naszego przyjaciela Lanca? Pod tym pomysłem podpisuje się dwiema rekami, chociaż, że nawet nie korzystam z telefonu (sms? przez bramkę, zadzwonić? Skype)

Btw. Na javę nie ma też dużej ilości softu, porządniejszych edytorów tekstu, różnego typu czytników, emulatorów, gier wyciskających siódme poty z procka i mógłbym tak wymieniać jeszcze długi, długi czas :)

NO I NIE MA ANGRY BIRDS!!!!1ONE!!!!!
Obrazek
Krzychu2400

Postprzez cl3ver » 18 kwietnia 2012, o 20:18

Wygląda ciekawie nie powiem, jedynie co mnie ciekawi czy jest różnica w ilości pobranych danych?
Dodatkowo jak wygląda sprawa jak z pisaniem postów, jak współpracuje z opcjami takimi jak autokorekta?
Co z opcjami kopia-wklej i czy jest jakaś bezpośrednia współpraca z przeglądarkami że można przeskoczyć na odnośniki youtubowe i do innych stron?

@Shirayo, wirusa może nie pamiętam, ale widziałem trojana który był bodajże przeglądarką. Gdzieś w 2006r.
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez Shirayo » 18 kwietnia 2012, o 20:31

@Fazz3 i reszta.
Pomyślcie - czemu nie ma antywirusów na jave? To proste. Wirusy na jave nie istnieją - nie ważne, że tak je ktoś nazwie. To nie są wirusy, tylko "złośliwe programiki", które nawet student informatyki mógłby zrobić.
@Cl3ver, prawdopodobnie masz na myśli ruskiego red browsera.
Jego też nie można nazwać pełnoprawnym wirusem.
Po pierwsze: ten program nie dostaje się na telefon bez wiedzy użytkownika.
Po drugie: musisz go włączyć ręcznie, nie działa w tle (w końcu to java, więc jak ma działać w tle ;)?).
Po trzecie: do działania potrzebuje twojego zezwolenia (pyta cie, czy może wysłać sms'a, bo sam tego nie zrobi).
I to ma być wirus?
Śmiechu warte.
Wieczny puber.
Shirayo

Postprzez adriano66 » 18 kwietnia 2012, o 20:32

Shirayo: proszę, przestań pisać o rzeczach o których nie masz pojęcia
dziękuję, koniec przekazu
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez sadlak » 18 kwietnia 2012, o 21:12

Pomysł popieram, sam chętnie korzystam z Tapatalk'a i jest dużo wygodniejszy od przeglądarki.
@cl3ver
Nie wiem, jak z transmisją danych, możliwe, że jest ich mniej, bo w sumie jak widać na screenach nie ma obrazków w tle, i tym podobnych bajerów. Posty pisze się wygodnie, nie wiem jak jest z autokorektą, bo z niej nie korzystam, zarówno opcja kopiuj-wklej, jak i otworzenie danej strony w przeglądarce jest możliwe (opcje w menu)
sadlak

Postprzez Gustav » 18 kwietnia 2012, o 21:15

A może zamiast dodawać plugin może dodać do forum skórkę dla urządzeń mobilnych.
Pamiętaj że adminuje się dla graczy, a nie dla siebie.
Gustav

Postprzez Luki » 18 kwietnia 2012, o 21:20

Hm, pomyślmy... prościej i szybciej jest wrzucić gotowy plugin czy tworzyć nowy theme?
Tapatalk nie jest złą aplikacją. Ktoś powie że płatny... ale czapki w MannCo czy gry za dużo wyższą (i często nieadekwatną) cenę to już kupują...
Bo "ciasto jest pyszne i wilgotne" :D ©GLaDOS
Sygnaturka z zawartością plecaka TF2: http://luki.net.pl/tfsig.php
Luki
Moderator

Postprzez Lanc » 18 kwietnia 2012, o 21:35

Shirayo napisał(a):A ja mam nokie z javą i nie dość, że taptalk nie umywa się do mojej opery mini, to jeszcze logowanie się jest w 100% bezpieczne (nie ma wirusów na fony z javą) 8)

Jakby zasada działania Opery Mini miała coś wspólnego z wirusami... :lol:
Doczytaj: http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2 ... ra-mobile/

cl3ver napisał(a):Wygląda ciekawie nie powiem, jedynie co mnie ciekawi czy jest różnica w ilości pobranych danych?
Dodatkowo jak wygląda sprawa jak z pisaniem postów, jak współpracuje z opcjami takimi jak autokorekta?
Co z opcjami kopia-wklej i czy jest jakaś bezpośrednia współpraca z przeglądarkami że można przeskoczyć na odnośniki youtubowe i do innych stron?

@Shirayo, wirusa może nie pamiętam, ale widziałem trojana który był bodajże przeglądarką. Gdzieś w 2006r.

Testów nie robiłem, ale różnica jest, ponieważ program pobiera sam tekst + miniaturki obrazków jeśli takowe się w postach znajdują. Nie musi pobierać tak jak przeglądarka całego theme forum, emotikon itd.

Autokorekta - mówisz o tym co masz wbudowane w telefon? Przy pisaniu posta masz dostępne takie same opcje korekty czy innych rzeczy jak przy pisaniu sms czy maila. To jest w końcu program do systemu.

Obrazki, które są w postach masz w formie miniaturki - kliknięcie na nie otwiera obrazek w rzeczywistym rozmiarze. Linki do stron wewnętrznych otwierają się w przeglądarce telefonu. No i jest opcja otwarcia danego tematu w przeglądarce.

Gustav napisał(a):A może zamiast dodawać plugin może dodać do forum skórkę dla urządzeń mobilnych.

Dodatkowy kłopot w przełączaniu przeglądarki, żeby otwierała strony w wersji mobilnej. Może to tylko u mnie, ale 99% znajomych, którzy mają smartphony mają ustawioną identyfikację przeglądarki jako Desktop, tak więc wtedy strony się otwierają w normalnych wersjach, nie mobilnych.

Obrazek
Lanc

Następna strona

Powrót do Problemy i Propozycje dotyczące strony