Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Wojny Magazynowe na Stajni Ogarów!

Wojny Magazynowe na Stajni Ogarów!

Postprzez Velture » 19 października 2013, o 16:34

Na Stajni Ogarów pojawiły się Wojny Magazynowe! (aukcje w ciemno)

Obrazek

Polegają one na tym ,że admin grający aktualnie na stajni będzie wystawiać aukcję tajemniczego przedmiotu. Gracze nie będą wiedzieli o co się licytują!
Może to być czapka warta kilka rafinów albo farba warta kilka scrapów!

Podpowiedzią MOŻE być cena wywoławcza i im będzie wyższa tym o lepszy item się licytujecie - chociaż nie zawsze. Możliwe ,że np. klucz wystawimy z ceną wywoławczą 1 scrapa dla zmyłki!

Admin z góry musi zadeklarować o co walczycie. Wszystko będzie się zapisywało w logi aby nie było sytuacji ,że admin sobie wybiera przedmiot po skończonej licytacji!

Wszystko będzie jawne i do sprawdzenia na żądanie.

Licytacja będzie polegała na wpisaniu hasła na czacie - w tym wypadku będzie to słynne YEP Dave'a z wojen magazynowych.

Podbijanie odbywać się będzie co 1 scrap (1 metal ze złomu). Będzie określony czas na złożenie swojej oferty po ostatniej osobie która ją założy.

Jeśli nikt was nie przebije to wygrywacie aukcję.
Po wygranej aukcji dajesz adminowi wymianę.

Wymiana będzie 2 stopniowa. Najpierw wy dajecie wylicytowaną kwotę adminowi a dopiero potem admin daje wam 2gą wymianę z waszym przedmiotem.

Ma to na celu zapobieganie odrzucania handlu jeśli okaże się ,że wasza wygrana jest mniej warta niż to co wylicytowaliście.

JESŁI KTOŚ WYLICYTUJE PRZEDMIOT I NIE DOKONA WYMIANY ZOSTANIE WPISANY NA CZARNĄ LISTĘ I NIE BĘDZIE NIGDY MÓGŁ BRAĆ UDZIAŁU W NASZYCH WOJNACH MAGAZYNOWYCH ORAZ DOSTANIE BANA NA SERWIE (między 10min a 24h w zależności od stopnia świadomości i złośliwości gracza).

Aukcje są w ciemno więc nikt nie wie co można wygrać. Admini nie będą wam sugerować co licytujecie.

JEDNAK z racji naszego dobrego wychowania i chęci promowania tego eventu obiecujemy ,że nie będziemy wam wciskać śmieci typu skrzynki, metal ze złomu, zwykłe bronie itp. oraz strange bronie warte 1 scrapa.

Nie chcemy na tym nic zarobić ale chcemy wprowadzić element rywalizacji o fajne itemki. Z góry zakładamy ,że będziemy na tym stratni ale chodzi o waszą dobrą zabawę bo to jest dla nas najważniejsze.

Mamy jednocześnie nadzieję ,że event się wam spodoba i zagości u nas na stałe.

W planach na przyszłość jest zautomatyzowanie tego procesu o bota który sam będzie się z wami wymieniał (jak w przypadku naszych słynnych nocnych prezentów).
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Re: Wojny Magazynowe na Stajni Ogarów!

Postprzez Mariano » 20 października 2013, o 00:04

Dziwny wymyśliliście tytuł tych licytacji. Pierwsze moje skojarzenie, to jak staje sobie dwóch typków na hali magazynowej i obrzucają się towarem albo paletami euro czy tam dhp aż do momentu wykończenia oponenta w wyniku odniesionych obrażeń. :lol:
Mariano
Darczyńca

Postprzez Velture » 20 października 2013, o 02:17

Rezerwuje to co napisałeś na kolejny konkurs ;)
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez TheMadner » 20 października 2013, o 10:52

Ciekawe :)
Tylko teraz trzeba mieć na to metal :/

TheMadner

Postprzez Behemoth » 20 października 2013, o 12:46

U mnie możesz płacić nie tylko metalem ale i czapkami lub kluczami też. Reszty zawsze wydam, najpóźniej przy wydawaniu wylicytowanego przedmiotu.
Behemoth
Administracja Pickupów

Postprzez Velture » 21 października 2013, o 19:38

Póki co zabawa sprawdza się doskonale. Na razie jestem tylko ok 20 rafów w dupę ale liczy się zabawa i zadowolenie graczy :D

Najwięcej aukcji jest wieczorami i w nocy :D Do wygrania są czapki o wartościach 1-kilka kluczy, farby białe/czarne, gry na steam w formie steamgiftów, taunty shaseblegemegefage czy jakoś i high five oraz klucze..... no niestety można trafić również na tańsze czapki, name tagi, desc tagi, taunty medyka i inne mniej warte itemy - jednak wartość itemu nie wynosi mniej niż 1.33ref więc może uda wam się trafić okazję i kupić czapkę za 2 recle :D

God only knows....

To jest hazard :) Tu trzeba być, zobaczyć i poczuć to na własnej skórze. Emocje są nie do opisania!
Velture

Postprzez Velture » 24 października 2013, o 13:27

W związku z licznymi pytaniami pojawiającymi się na serwie odpowiadam:

1) Czy można płacić czapkami?
odp: Tak. CRAFT czapki liczymy po 1.33ref. Nie ma znaczenia jaka to czapka i nie interesuje nas jej rynkowa wartość. To my idziemy wam na rękę akceptując taki rodzaj płatności.
Uncraft czapkami nie można płacić.

2) Czy można płacić w broniach?
Tak ale tylko końcówki.
Przykład: Wylicytowałeś coś za 2.22 rafina a masz tylko 2 rafiny w plecaku więc brakujące 2 scrapy możesz zapłacić w formie 4 broni (craftowalnych).

3) Czy mogę płacić kluczem i czy dostanę resztę?
Tak ale klucze liczymy po 6 ref i nie każdy admin może mieć metal aby ci wydać resztę więc weź to pod uwagę i lepiej zapytaj w trakcie aukcji czy admin ma wydać resztę.

4) czy mogę płacić farbami/duelami/strange itp.?
Nie. Te itemy mają zbyt rozbieżne wartości a nie chcemy z was zdzierać licząc to po bardzo niskiej cenie bo każdą farbę/strange byśmy liczyli po najniższej wartości najsłabszego itemu (przykładowo po 1rec za farbę i 1 scrap za strange broń).

5) Dlaczego typek wcześniej wygrał klucz/grę a ja tylko czapkę?
Bo to aukcja w ciemno. Raz wygrywasz a raz tracisz. Jak w życiu.

6) Czy w aukcji można wygrać VIP/VIP+?
Tak można. Co jakiś czas będą oferowane vipy oraz vipy+ na okres od 7 dni do 6 miesięcy.

7) Czy mogę wystawić swój przedmiot na aukcji?
Nie. Przynajmniej na razie. Być może w przyszłości będzie taka możliwość ale będzie wtedy prawdopodobnie pobierana prowizja na rzecz serwera w postaci 30% od wylicytowanej kwoty. W tej chwili nie przewidujemy takiej opcji ale również jej nie wykluczamy.
Velture

Postprzez Master PL » 24 października 2013, o 18:29

Witam
Pewny na 100% nie jestem, ale wyglada na to, ze cala ta akcja to jedna wielka sciema.
Grywam na stajni nie od dzis, bralem udzial niejednej aukcji przeplacajac za otrzymane itemy. Wiadomo, jest ryzyko jest zabawa.

Przed 15 minutami admin Polaq dal aukcje i mowil, ze w aukcji bedzie do wylicytowania klucz.
Poszlo pare szybkich aukcji w granicach nieco ponad 2 refow i ludzie wygrywali jakies tam przedmioty.
Trafila sie kolejna aukcja, w ktorej bylem na prowadzeniu po czym szanowny admin Polaq po parunastu sekundach napisal na czacie - Dacie sie Masterowi?

Fajna sugestia, nie? Zwazywszy, ze ten osobnik raczej mnie nie lubi niz jest po prostu obojetny ( po aukcjach w ktorych w plecaku na sprzedaz mial poza przedmiotami drogocennymi lub strangami, ktorych uzywal, generalnie czapki warte 1,33-1,66 napisalem na czacie, ze nie ma nic wartego w plecaku - co bylo prawda, zmienil plecak na prywatny ), byc moze dlatego mnie nie lubi, bo go zabijam na stajni 8)

Jakims dziwnym trafem widzialem na stajni jakies 15-20 aukcji ( sam bralem udzial w wielu ) akurat w tej aukcji wygrala oferta za ponad 4 refy ( pierwszy raz widzialem by licytujacy tyle dawal ) a wygral jak LIVERO, ktory przebijal ciagle moje oferty.
Dodam, ze w poprzednich aukcjach padala znacznie nizsza kwota, a nie wygral ich wszystkich chyba wlasnie ten uzytkownik.

Wchodzimy teraz do znajomych admina Polaqa i kogo widzimy na liscie jego znajomych ? Tak, LIVERO :)

Najpierw mala sugestia admina, aby Master nie wygral albo zeby go przebic ( przypomne, ze przy poprzednich aukcjach tego nie robil ani razu ),a pozniej wygrywa aukcje znajomy admina, ktory otrzymuje oczywiscie klucz mann co.

Czy jest mi zal metali? Nie, bo mam w plecaku troche tego syfu i takie aukcje to do tej pory byla dla mnie czysta zabawa i spodziewalem sie, ze na 10 wygranych aukcji dostane moze z 50 % wartosci swojego wkladu.

Wkurza jednak to, ze aukcje zdaje sie, ze sa ustawiane ( pewnie Velture nie robi zadnych przekretow, bo sam wyszedl z inicjatywa, zadbal o logi i czesto rzuca itemami na prawo i lewo, podobnie z innymi adminami ) ale w przypadku Polaqa wydaje sie, ze konczy sie zabawa a zaczyna sie kombinowanie i cale poswiecenie w przygotowaniu eventu legnal w gruzach.

Oczywiscie moglo to byc zbiegiem okolicznosci, ale szansa, ze to byl przypadek jest taka sama jak otworzenie skrzynki i otrzymaniu Unusuala :D

Jesli zatem chcecie sie bawic w takie akcje, to polecam branie udzialu w aukcji w momencie kiedy nie ma Polaqa na serwerze, ewentualnie nie oferujcie wiecej niz 2 refy.

Gra sie na serwerze elegancko, ale co do aukcji to radze sobie odpuscic ;]
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez Mariano » 25 października 2013, o 02:41

Master, po tym co napisałeś można wywnioskować, że te całe Wojny Magazynowe, to takie teefowe amber gold. Ciekawa sprawa, czekam co napisze Wilczurq. Powinien wziąć za mordę amina cwaniaka. :D
Mariano
Darczyńca

Postprzez Velture » 25 października 2013, o 03:29

Wiesz ja tam mam pół serwa w znajomych więc podobnie mogą mieć admini. LIVERO to z 1/4 aukcji wygrywa i licytuje zawsze ostro.

Co do aukcji za ponad 4 refy ,którą wygrał livero ,to nie była to aukcja polaqa ani inne aukcje które wtedy padały.
To były aukcje admina RandyVsRadium.

Poniżej wklejam zapis aukcji z tego dnia (nie ma ,że genuine ale to były akurat genuine point and shoot):
Liczba po lewej to początkowa a po prawej wylicytowana kwota (w scrapach). Nick po lewej to wygrany a nick w środku to nick admina dającego aukcję. Text po prawej to o co była aukcja deklarowany przez admina podczas wystawiania licytacji.
Obrazek

Także tego.... polaq jest niewinny :wink:
Więc i afery z amber gold nie ma :shock:
Velture

Postprzez Master PL » 25 października 2013, o 09:29

Velture
Chyba pomyliles tabelki

Nie ma w tej aukcji klucza do skrzynki, ktory wygral LIVERO, poza tym aukcje przeprowadzal na pewno Polaq, poniewaz to on przyjmowal metale w kilku aukcjach z rzedu.

Ta tabelka jest troche nie na temat niczym ekpertyza Antoniego.

Jak wspomnialem, pewny na 100% nie jestem, ale gadanie Polaqa, aby mnie przebijal tuz przed zakonczeniem aukcji bylo badz co badz mocno sugerujace, a przebijanie akurat w tej aukcji do ponad 40 scrapow nadzwyczaj dziwne.

Takze poprosze o wyciag aukcji amber gold miedzy godzina 17.30 a 18.30, a nie random aukcje, ktore nijak maja sie do opisywanego przeze mnie problemu.
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez Velture » 25 października 2013, o 10:01

Dobra dni mi się pojebały :P

http://tf2-stajnia.max-play.pl/hlstats. ... er=master*
Faktycznie widze logi z jego czata i takie zachowanie jest niedopuszczalne. Dostanie spory opieprz jak go na steam złapie.
Jednak pewny jestem na 110% ,że cynku nikomu nie dawał o co licytują ale samo jego zachowanie było karygodne.

a tu dla jasności aukcje o których mowa:
Obrazek
Velture

Postprzez Mariano » 25 października 2013, o 11:22

Jebać, karać, nie wyróżniać - w wolnych chwilach prześladować

Tak kiedyś mawiał mój znajomy. Trzymaj adminów krótko, to nie będą kombinować. :D
Mariano
Darczyńca

Powrót do Konkursy / Loterie / Promocje / Gratisy