Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Oszukany przez Bibera, czyli jak straciłem 50$ w 5minut

Forum zagubionych i zdesperowanych ;) Twoje problemy rozwiążą profesjonalni sprzętowi i softwareowi wróżkowie :) Kłopoty ze sprzętem, systemem operacyjnym, jakaś grą ? to właśnie tu :)
Regulamin działu
Problemy z Team Fortress 2 zgłaszajcie w dziale Problemy z Team Fortress 2

Oszukany przez Bibera, czyli jak straciłem 50$ w 5minut

Postprzez MCichacz » 8 grudnia 2013, o 00:01

Witam! Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie.

Mianowicie zostałem oszukany na 50$. :( Straciłem praktycznie cały dorobek z ostatnich miesięcy. Już nawet nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa dlatego wklejam tekst wysłany do supportu:

"Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Zostałem oszukany na przedmioty o wartości 50$
W załączniku jest zdjęcie chatu z całą przeprowadzoną rozmową z kontem które posłużyło za narzędzie do kradzieży. Otrzymałem link który wyglądał normalnie (http://steamcom*muni*ty.com/id/rainbowdaqq/) Nie dopatrzyłem się tej jednej litery która przesądziła o wszystkim. Wszedłem na stronę, wszystko wyglądało tak jak powinno, zalogowałem się, podałem kod zabezpieczający z e-maila (normalna procedura steam). Następnie dostałem wiadomość "thanks for items" itd. (wszystko widoczne na zdjęciu) Wszedłem w ekwipunek i rzeczywiście, zostałem okradziony z 10 kluczy i czapki B.M.O.C (łączna cena przedmiotów według strony backpack.tf to ok. 50 dolarów). W historii transakcji mam wymianę z innym użytkownikiem (nick: X_e_K), który po kilksu sekundach w plecaku miał widoczną już tylko czapkę, a kluczy brak. Otrzymałem 3 bezwartościowe przedmioty z gry DOTA 2 za moje przedmioty. W żadnym momencie nie potwierdzałem ani nie otrzymałem ofert wymiany. Prawdopodobnie złodziej posłużył się jakimś skryptem obchodzącym zabezpieczenia steam i fałszywej strony ze skopiowanym wyglądem i prawie nie do zauważenia drobnej zmiany w nazwie strony. Prosiłbym o zwrócenie przedmiotów o ile to możliwe. W liście znajomych posiada dużo nieaktywnych kont z ustawieniem prywatnym profilu."

Dodam jeszcze, że odrazu wszedłem na profil X_e_K w ciągu 5min od tego zajścia i w eq miał już tylko czapkę i itemy z DOTA2 . Po kluczach nie było śladu.
Już tylko czekam na odpowiedź supportu i liczę że zrobią cokolwiek. Tutaj pytanie do was: Jak długo będę czekał na odpowiedź? Chciałbym żeby to wszystko skończyło się jak najszybciej.

Przestrzegam przed tego typu złodziejstwem! Sprawdzajcie linki.
MCichacz

Re: Oszukany przez Bibera, czyli jak straciłem 50$ w 5minut

Postprzez adriano66 » 8 grudnia 2013, o 00:52

Na stronach logowania zawsze szukaj kłódki w pasku adresu, w przypadku steamcommunity i innych dużych stron, które na to stać, pasek adresu posiada też dodatkowe zielone pole(albo jakieś podobne, w zależności od przeglądarki) z wypisanym rejestratorem certyfikatu.
ssl.jpg
Podana przez ciebie strona miała nawet nieprawidłowo zlinkowane obrazki, niestety niektóre przeglądarki nie wyświetlają ikony brakującego obrazka, więc to mogłeś akurat przeoczyć.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez lamei » 8 grudnia 2013, o 01:05

Scammer goni scammera. Tak to już działa. :roll:
lamei

Postprzez kubsoN » 8 grudnia 2013, o 01:59

Za kilka dni powinni Ci wszystko zwrócić. Moim 5 znajomym i mi oddali (tak, każdy kliknął w link). Także pewnie odzyskasz. Mi zwrócili wszystko po tygodniu, a znajomy np. dostał po 1 dniu, więc nie ma jakiegoś ustalonego czasu oczekiwania.
Ukryty tekst:

Obrazek
kubsoN

Postprzez alexpl » 8 grudnia 2013, o 10:23

Musisz dać im coś na potwierdzenie, że Twoje konto najlepiej klucz/skan kodu do jakiejś gry.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez kubsoN » 8 grudnia 2013, o 14:09

Lepiej mieć potwierdzenie, ale bez też spokojnie da radę.
Ukryty tekst:

Obrazek
kubsoN

Postprzez alexpl » 8 grudnia 2013, o 17:38

Na pewno szybciej wszystko się załatwi jak steam będzie przekonane, że to Twoje konto, jeszcze mi się przypomniało, że wszystko trzeba opisać ze szczegółami, jak napiszesz po angielsku to odpowiedź będzie szybciej, po polsku trochę poczekasz.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez MCichacz » 8 grudnia 2013, o 19:07

Napisałem po polsku co już mi wyszło chaotycznie i po angielsku wole nie próbować. Poczekamy, zobaczymy. Jak na razie zero odpowiedzi, a u typka już mojej czapki nie widzę, ale natomiast przewinęły mu się Budsy przez ekwipunek, a teraz ma tylko Billa i Świąteczny Samosąd, czyli kolejnych ludzi załatwia :/
MCichacz

Postprzez alexpl » 8 grudnia 2013, o 22:28

Spokojnie nie ma się co denerwować, poczytaj sobie we wcześniejszych tego typu sprawach na naszym forum czy na forum valve, jeżeli udowodnisz to itemy wrócą, luz. :)

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez ShadowOfDeath » 9 grudnia 2013, o 00:19

I B.M.O.C już będzie duped. 8)
ShadowOfDeath

Postprzez s4rd3l » 9 grudnia 2013, o 22:56

:roll: Metoda stara jak świat, sam pisałem o próbie wyłudzenia danych kilka tygodni temu => viewtopic.php?f=49&t=5669&p=104587#p104587
Najlepsze, że Valve ma to we dupie, jak łatwo sprawdzić gościa zgłosiło kilkadziesiąt osób a oni nic, konto dalej aktywne po blisko miesiącu.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez adriano66 » 10 grudnia 2013, o 13:59

To zwyczajny phishing, jednak od kilku tygodni(sam nie wiem czemu nikt wcześniej na to nie wpadł) poza loginem i hasłem, od użytkownika wyciągane jest też hasło autoryzujące komputer, przez co steam guard nic ci nie da bo właśnie komuś dałeś kod autoryzujący urządzenie.
Najsłabszym ogniwem zawsze jest człowiek, niestety.
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez MCichacz » 11 grudnia 2013, o 22:59

Właśnie logowałem się do steama po wywaleniu korków w mieszkaniu a tu zonk: konto zostało zablokowane bo jest podejrzenie przejęcia przez kogoś innego. Już się przestraszyłem, wchodzę na pocztę a tam wiadomość od supportu :D Dostałem instrukcję, żeby pozmieniać hasła itd. i wtedy blokada zostanie cofnięta + to co tutaj czyli, żebym sprawdzał linki, a to tutaj to był ten cały phishing o czym pisał adriano66. Teraz tylko wypełnić polecenia, poinformować o ich wykonaniu i liczę, że odzyskam itemy :D
MCichacz

Postprzez MCichacz » 13 grudnia 2013, o 15:38

Itemy wróciły i wszystko dobrze się skończyło. Temat do zamknięcia :D
MCichacz

Postprzez Velture » 13 grudnia 2013, o 16:34

Pamiętaj ,że 2gi raz już nie odzyskasz itemów. Valve tylko raz przywraca itemy.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Powrót do Mam kłopot !