Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Crash'ująca karta graficzna

Forum zagubionych i zdesperowanych ;) Twoje problemy rozwiążą profesjonalni sprzętowi i softwareowi wróżkowie :) Kłopoty ze sprzętem, systemem operacyjnym, jakaś grą ? to właśnie tu :)
Regulamin działu
Problemy z Team Fortress 2 zgłaszajcie w dziale Problemy z Team Fortress 2

Crash'ująca karta graficzna

Postprzez TheMadner » 27 sierpnia 2013, o 11:08

Witam przybyłych i..do rzeczy.Mam problem z kartą graficzną która w pewnych momentach crash'uje się wraz z grą w którą gram (TF wywala do pulpitu,Dota i TrackMania zawieszają się).Kilka sekund po takim czymś pokazuje się komunikat: "Sterownik ekranu X przestał działać ale odzyskał sprawność" i tak zawsze.. . :(
Jak można wydedukować wina leży po stronie karty graficznej(Nvidia GeForce 9600 GT) oraz sterowników (326.80), było tak z różnymi sterownikami.Szukałem po internecie,na forach,z każdym sterownikiem było tak samo.

Zaczęło się to odkąd próbowałem zagrać w Gothica 2 ,a może nawet i wcześniej.
Po prostu chcę znaleźć te cholerne sterowniki bym miał spokój...

P.S. Orginalne sterowniki są tylko na WinXP,komputer starszy od Win7 o rok czy dwa niestety :/

TheMadner

Re: Crash'ująca karta graficzna

Postprzez adriano66 » 27 sierpnia 2013, o 11:16

Zainstaluj np 285.62, nowsze wersje mają taką przypadłość i nie wnoszą żadnych poprawek do tego modelu
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez TheMadner » 27 sierpnia 2013, o 12:39

Jakieś inne? Te są na Win 64 bit i niezgodne z moją kartą graficzną....

TheMadner

Postprzez adriano66 » 27 sierpnia 2013, o 13:00

Jakieś starsze niż posiadasz zainstalowane, które swoją drogą są nadal w fazie beta i wyszły kilka dni temu. Najlepiej po prostu zainstaluj ostatnią poprawnie działającą u ciebie wersję sterowników.
http://www.nvidia.pl/object/winxp-320.4 ... er-pl.html
http://www.geforce.com/drivers/results/63493
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez kubsoN » 27 sierpnia 2013, o 20:26

Miałem kiedyś ten sam problem i po wielu próbach zniwelowania go oddałem komputer na gwarancję. Okazało się, że była uszkodzona, także jakby po sprawdzeniu sterowników nadal pojawiał się problem radził bym zobaczyć czy sama karta działa poprawnie (są do tego programy, których nazw niestety nie pamiętam).
Ukryty tekst:

Obrazek
kubsoN

Postprzez TheMadner » 27 sierpnia 2013, o 21:34

Po całym dniu używania komputera/grania w TF'a :D W Gamebooste'rze zauważyłem że karta graficzna ma 89 stopni C,czy to źle? Może Gamebooster po prostu przesadzał...
Co do podanych sterowników....chyba nie wypowiedziałem się jasno co do tego jakiego mam Windowsa,7. Przepraszam jeśli były z tym problemy :D

TheMadner

Powrót do Mam kłopot !