Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Prawo jazdy kat. AM

Forum zagubionych i zdesperowanych ;) Twoje problemy rozwiążą profesjonalni sprzętowi i softwareowi wróżkowie :) Kłopoty ze sprzętem, systemem operacyjnym, jakaś grą ? to właśnie tu :)
Regulamin działu
Problemy z Team Fortress 2 zgłaszajcie w dziale Problemy z Team Fortress 2

Prawo jazdy kat. AM

Postprzez WarrioR » 7 maja 2013, o 14:41

Siema mam pytanie dotyczące prawa jazdy kategori AM na skuter o pojemnosci 50cc , otóż jaka kara grozi za brak prawa jazdy katerogii AM?
Napewno pieniężna tylko niewiem ile moge np. max dostać ,bo mam zamiar zainwestować w skutra 8) dodam także że nie mieszkam w mieście (przeprowadzilem sie) Tylko na wsi więc raczej nawet bez tego prawka bd lux?
Siema jestem V3 i niewiem co ja tutaj robie :f
Lubie Grać :x
YAMAHA AEROX <3
WarrioR

Re: Prawo jazdy kat. AM

Postprzez Velture » 7 maja 2013, o 16:33

Kierowanie bez posiadania uprawnień = 500zł
Jakbyś po prostu zapomniał dokumentu ale posiadał uprawnienia to 50zł.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez WarrioR » 7 maja 2013, o 16:35

bez wyjatku , niezaleznie na jakiej drodze sie jedzie? , wiem że u nas 1 raz to upomnienie a raczej tak dużo to bym nie dostał...:p
YAMAHA AEROX <3
WarrioR

Postprzez cl3ver » 7 maja 2013, o 17:03

WarrioR napisał(a):bez wyjatku , niezaleznie na jakiej drodze sie jedzie? , wiem że u nas 1 raz to upomnienie a raczej tak dużo to bym nie dostał...:p

Upomnienie za to że jeździ się bez upoważniających do tego dokumentów? NOWA META!
Nie masz żadnego rodzica w domu żeby się zapytać?
Nie zapomnij że jaki kupisz skuter to nie kupuj kasku bo to i tak będziesz jeździć tylko po wsi wiec i po co.
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez Velture » 7 maja 2013, o 17:44

Jeśli to droga publicznia to bez wyjątku. Tylko na drodze prywatnej nic nie mogą - no chyba ,że jest to parking pod centrum handlowym itp. to tam jakoś pomimo ,że prywatna droga to są jakieś możliwości dla policji ale już aż tak szczegółowo nie pamiętam.

Taryfikator przewiduje za to wykroczenie 500zł i ani mniej ani więcej ci dać nie mogą. Oczywiście masz dalszy zakaz poruszania się i albo dzwonisz po kogoś aby poprowadził dalej albo oni dzwonią po lawete za którą zapłacisz ok 400zł. Nie ma czegoś takiego ,że 1 raz to upomnienie. Policja MA PRAWO a nie obowiązek dać pouczenie ale od paru lat nie stosuje się u nas pouczeń aby wyrabiać normy i nabijać kase.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez WarrioR » 7 maja 2013, o 18:25

no u nas wlasnie 1 raz daja pouczenie :) bo jak kuzyna zatrzymywali to pouczali , pamietam jakies 3 lata temu , jechalismy we 2 bez kaskow , kuzyn nie mial karty motorowerowej i nas zatrzymali , Upomnienie , i prowadzić skutra ;p
YAMAHA AEROX <3
WarrioR

Postprzez PEPSI » 7 maja 2013, o 19:20

Osobiście mam skuter, zarejestrowany legalnie wszystko ok, uprawnienia wszystkie moje ? = dowód osobisty + dowód rejestracyjny + OC jeśli jesteś pełnoletni jeździsz na dowód ale do pojemności silnika <50cm a jeśli nie jesteś pełnoletni to musisz się bawić w prawko AM :D kara ? zazwyczaj pouczenie i pchanie skutera do garażu, parking, jesli się trafi na dobrego gliniarza
PEPSI

Postprzez WarrioR » 7 maja 2013, o 19:56

nom , :D mam zamiar wlasnie kupic Aprilie Sr 50 , nie mam tego prawka , ale tak jak tu na wsi nie sa to jakies drogi duzego ruchu + jak mnie zatrzymia raczej upomnienie a za innym razem moze jakis mandat ale watpie zeby az 500 zł mi dali.. z 200 , 300 max ! lub wcale albo mniej :) , u nas jest tak że ci z gminy to są łagodni , gorzej z tymi jak z miasta wpadną
YAMAHA AEROX <3
WarrioR

Postprzez Velture » 7 maja 2013, o 20:15

Ja tam jeżdżę sobie quadem 600ccm po drogach takich w miare lokalnych ale jednak publicznych. Czasem do sklepu nawet się przejadę kilka kilometrów. Nie miałem z tego powodu żadnych kontroli nawet chociaż policja mnie wyprzedzała kilka razy i tylko ślepy by nie zauważył braku tablic (chociaż ubezpieczenie mam - takie typu wózek widłowy czyli ,że pomimo braku dopuszczenia do ruchu to jestem ubezpieczony w razie gdybym się znalazł jednak na tej drodze).

ale watpie zeby az 500 zł mi dali.. z 200 , 300 max !

To nie jest zaczarowany świat pana kleksa gdzie masz tak jak chcesz i co chcesz. To prawdziwy świat i w prawdziwym świecie taryfikator za to wykroczenie przewiduje 500zł. Nie 100, nie 200, nie 300, nie 400 tylko 500. Nie 300-500. 500zł. Policja ci nie da niższego mandatu za to wykroczenie. Rozumiesz to czy jeszcze w świecie Pandory sobie latasz swoim awatarem?
Velture

Postprzez WarrioR » 7 maja 2013, o 20:46

wiem jak u nas tu jest.....jak trafie na naszych ( z gminy) policjantow to nie bd tak zle , gorzej jak na "lotników" ( z miasta ) to wtedy jest gorzej. Ale skoro sobie latasz takim quadem bez tablic to....
Wiem że, za brak kasku nasi dadza 50 zł , lotniki 100 zł , więc z naszymi policjantami nie bd mial tak zle , praktycznie kuzyna 2 razy upominali , prawie 3 razy. :) z lotnikami to nawet nie ma co dyskutować :) ale , co bedzie to bedzie i tak bede zapier.. xD a że taryfikator przewiduje 500 zł to nie oznacza ze odrazu ci tyle wjebią..pożyjemy zobaczymy nie ma co drążyć tematu , wiem co chciałem wiedzieć , OC + zajerestrowany skuter + jakies pierdy wszystko bd miał tylko najgorzej z tym "prawkiem" ..
P.S. Velture jaki quad? :D
YAMAHA AEROX <3
WarrioR

Postprzez Velture » 7 maja 2013, o 20:58

To mów ,że biorą w łape po prostu. Mandaty są takie jak przewiduje taryfikator i innego ni ch*ja nie mogą wypisać.
Velture

Postprzez Mariano » 7 maja 2013, o 21:21

Skuterem czy tam jakimś innym motorowerem o pojemności nie przekraczającej 50 cm3 nadal mogą jeździć osoby posiadające jedynie dowód osobisty, pod warunkiem, że ukończyły 18 lat przed wejściem w życie nowych przepisów. Także nawet jak ktoś z was osiągnął pełnoletność już po 19 stycznia tego roku, to i tak musi wyrobić sobie prawo jazdy kategorii AM (dawniej dokument znany był jako karta motorowerowa).

Usunięcie ogranicznika prędkości pozwalające uzyskać więcej niż 45 km/h nawet na maszynie o pojemności 50cm3 automatycznie kwalifikuje pojazd do kategorii A1. Znając życie, większość z was ściąga je lub będzie ściągać na zakupionych skuterkach.

Nie wiem czy czegoś przeoczyłem, ale chyba nadal jest tak jak to opisałem.
Mariano
Darczyńca

Postprzez Velture » 7 maja 2013, o 21:24

nie przekraczającej 50 cm3

PONIŻEJ 50ccm.
Teoretycznie to samo w praktyce do 49
Velture

Postprzez PEPSI » 7 maja 2013, o 23:55

Velture napisał(a):
nie przekraczającej 50 cm3

PONIŻEJ 50ccm.
Teoretycznie to samo w praktyce do 49

mam w papierach od homologacji 50cm3, czyli do 50 WŁĄCZNIE.
PEPSI

Postprzez GarretReza » 8 maja 2013, o 08:24

Nareszcie sensowny temat.
GarretReza

Następna strona

Powrót do Mam kłopot !