Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Czy mogą mnie za to zgłosić?

Forum zagubionych i zdesperowanych ;) Twoje problemy rozwiążą profesjonalni sprzętowi i softwareowi wróżkowie :) Kłopoty ze sprzętem, systemem operacyjnym, jakaś grą ? to właśnie tu :)
Regulamin działu
Problemy z Team Fortress 2 zgłaszajcie w dziale Problemy z Team Fortress 2

Czy mogą mnie za to zgłosić?

Postprzez Kanapka210 » 26 stycznia 2015, o 21:29

Witam! Otóż ostatnio kupiłem na rynku Steam pewien drogi item, aczkolwiek bardzo tanio. Użytkownik, który wystawił go na sprzedaż dodał mnie (Japończyk - nie za dobrze włada angielskim) i jak się domyśliłem, chciał żebym zwrócił mu jego broń. Powodu nie podał, ale któż by się nie domyślił że zrobił gapę i chce ją teraz naprawić? :demoticon: Jakoś się z nim dogadałem, powiedziałem mu że oddam jego item za tydzień, bo jak wiadomo od jakiegoś czasu na Steam po zakupie czegoś na rynku trzeba odczekać ten jeden tydzień. Tak więc się ucieszył, powiedział że jestem uczciwą osoba itp., tylko zastanawia mnie, czy może mnie za to zgłosić? Wiem, dogadałem się z nim, lecz dopiero za drugim razem! :o On niezbyt rozumie angielski, chociaż w późniejszych konwersacjach coraz lepiej się nim posługiwał. Tak więc jak w temacie, co o tym sądzicie? Po prostu się zagapił i dał złą cenę, a ja się na to rzuciłem jak sęp na padlinę. Oczywiście gdybym nie zareagował tak szybko, być może i zdążył by go usunąć. :? Ajajaj, pomocy!
Kanapka210

Re: Czy mogą mnie za to zgłosić?

Postprzez feszt » 27 stycznia 2015, o 18:29

Ta, zgłoszą Cie na policję. Tak na serio to nie musisz nic nikomu oddawać, tranzakcie w markecie są w 100% legalne i problem ma ten co się pomylił. Tylko od twojej dobrej woli zależy czy kolesiowi oddasz itema i na pewno nie jest to twoim obowiązkiem.
feszt

Postprzez Milokot » 28 stycznia 2015, o 14:17

Nie jestem ekspertem i piszę to bazując na zasłyszanych i zobaczonych, a nie doświadczonych przeżyciach.

Jeśli ma dowody, może coś teoretycznie próbować robić, ale wątpię byś miał inne niż wizerunkowe konsekwencje, a nawet te średnio. On zawinił, ty tylko rzuciłeś się na okazję.

Obrazek
[center]--> [

Milokot

Postprzez Kanapka210 » 28 stycznia 2015, o 20:00

Aha i mam pytanie. Item jest mój czy jego? Mam obowiązek mu go oddawać?
Kanapka210

Postprzez adriano66 » 28 stycznia 2015, o 21:30

Przy wymianie potwierdzasz wymianę 2 czy 3 razy, kupując na markecie... oferty są widoczne dla każdego i każdy może z nich skorzystać.

Nie masz żadnego obowiązku, raczej od tego jakim jesteś człowiekiem i na co pozwala ci twoje sumienie zależy co z tym teraz zrobisz skoro mu obiecałeś oddać (czy tam wymienić się za coś innego) "ten przedmiot".
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Grab » 30 stycznia 2015, o 16:16

Nie bądź głupi, nie oddawaj!

Obrazek

Grab

Postprzez Kanapka210 » 31 stycznia 2015, o 18:02

Kurde jak tak teraz patrzę, to przy wystawianiu przedmiotu wyraźnie napisane jest "Wyrażasz zgodę na to, że po zakupie przedmiotu kupujący uzyskuje natychmiastowy dostęp do cyfrowych dóbr bez możliwości odstąpienia od zakupu – transakcja jest nieodwołalna."
Kanapka210

Postprzez Uwielbiam1 » 8 lutego 2015, o 19:49

Moim zdaniem, skoro on ją wystawił na rynek(wpisując samemu cenę itp. a stem pyta sie czy chesz to wystawic za wpisaną cenę) a ty kupiłeś to z rynku to nic ci za to nie groźi. Obiście bym nie oddawał mu tego przedmiotu
Uwielbiam1

Powrót do Mam kłopot !