Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Steam nie włącza się, bez żadnego komunikatu

Jeśli masz jakiś problem ze STEAM, to w tym dziale możesz uzyskać pomoc.
Regulamin działu
Masz problem ze steam? Chętnie pomożemy jeżeli podasz specyfikację swojego sprzętu w innym wypadku pomocy nie otrzymasz, nie jesteśmy wróżkami.
1. W nazwie tematu podaj w czym masz problem - tematy nazwane "Problem" lub "Pomocy" będą usuwane
2. Dokładnie opisz na czym polega Twój problem i podaj specyfikację komputera - nikt nie będzie zgadywał dlaczego coś Ci się psuje skoro masz komputer z drewna
3. Załącz otrzymywane komunikaty w postaci zdjęcia lud przepisz komunikaty błędów, napisanie "Otrzymuję błąd, czy coś..." NIC nam nie mówi

Steam nie włącza się, bez żadnego komunikatu

Postprzez Macio999000 » 18 maja 2013, o 11:04

Grałem sobie wczoraj spokojnie na steam w różne gry, wchodzę dziś na kompa i steam nie może się włączyć. Reinstalacja, resetowanie kompa, włączanie jako administrator nie pomaga. Najdziwniejsze jest to że żaden komunikat się nie pokazuje, jeśli włączam steam w panelu zadań pokazuje się proces steamerrorreaport i wyłącza się po 1-2 sekundach.
Zdjęcia nie muszę dawać ponieważ nic się nie wyświetla.
Obrazek
Macio999000

Re: Steam nie włącza się, bez żadnego komunikatu

Postprzez alexpl » 18 maja 2013, o 11:14

Mi zwykle pomaga CTRL + ALT +DEL i wyłączam wszystkie procesy związane ze steam. Jeżeli to nie pomoże to polecam ręczną aktualizację steam.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Macio999000 » 18 maja 2013, o 11:42

alexpl napisał(a):Mi zwykle pomaga CTRL + ALT +DEL i wyłączam wszystkie procesy związane ze steam

Tylko żadnego ze steam procesu nie mam włączonego.
alexpl napisał(a):Jeżeli to nie pomoże to polecam ręczną aktualizację steam.

Nie wiem jak się to robi
Obrazek
Macio999000

Postprzez alexpl » 18 maja 2013, o 11:55

Wejdź w główny folder gdzie masz steam. Usuń wszystkie pliki, foldery i rozszerzenia aplikacji oprócz SteamApps i Steam.exe To jest ważne jak usuniesz SteamApps to stracisz gry a Steam.exe to całego steama na komputerze. Po tym jak usuniesz odpal steam'a i powinno się włączyć pobieranie.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Macio999000 » 18 maja 2013, o 11:59

alexpl napisał(a):Wejdź w główny folder gdzie masz steam. Usuń wszystkie pliki, foldery i rozszerzenia aplikacji oprócz SteamApps i Steam.exe To jest ważne jak usuniesz SteamApps to stracisz gry a Steam.exe to całego steama na komputerze. Po tym jak usuniesz odpal steam'a i powinno się włączyć pobieranie.

Tylko nie wiem czemu wszystko oprócz steam i steamapps zajmuje około 3 GB. Z moim internetem ściągnę to do jutra.
Obrazek
Macio999000

Postprzez hINDUs » 18 maja 2013, o 12:19

alexpl napisał(a):Wejdź w główny folder gdzie masz steam. Usuń wszystkie pliki, foldery i rozszerzenia aplikacji oprócz SteamApps i Steam.exe To jest ważne jak usuniesz SteamApps to stracisz gry a Steam.exe to całego steama na komputerze. Po tym jak usuniesz odpal steam'a i powinno się włączyć pobieranie.

do tej listy dodałbym jeszcze folder userdata - screenshoty, sejwy itd...
możesz spokojnie resztę kasować, nie będzie się ściągać te 3 giga, tylko (na oko) z max 100mb
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety

Postprzez Macio999000 » 18 maja 2013, o 12:24

Zadziałało usunąłem wszystko poza folderami(tylko pliki poza steam.exe) i zaczęło działać temat do zamknięcia
Obrazek
Macio999000

Powrót do Steam - Problemy