Strona 1 z 1

Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 19:49
przez Chojnat
Cześć,
Dzisiaj po 22 dniach użerania się z Supportem odzyskałem konto steam JUPI! Jednak przedmioty skradzione nie wróciły na swoje miejsce. Steam w swojej ostatniej wiadomości ( o zresetowaniu hasła itd) nie napisał zupełnie nic o przedmiotach. Chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś cień szansy na odzyskanie tych itemków ich wartość to grubo ponad 300 złoty :/ Mam historię transakcji, czarno na białym kto i kiedy to zrobił. Wysłałem im wiadomość jednak na razie nic nie odpisali. Miał ktoś z was taki problem? w załączniku podrzucam printscreena do historii transakcji. Macie tam nick tego gościa więc na wszelki wypadek na niego uważajcie :)

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 20:19
przez KapiDL
Musisz czekać na pewno zwrócą.A można wiedzieć jak straciłeś konto?

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 20:30
przez Chojnat
Powiem, Ci szczerze, że nie mam bladego pojęcia jak :/ Co prawda przyczyniła się do tego moja głupota mianowicie miałem takie samo hasło do konta jak i do e-maila. Myślę, że mógł się przyczynić do tego jakiś wirus. Po tym incydencie natychmiast wykonałem skanowanie komputera i miałem ponad 100 wirusów :D Całe szczęście, że gość nie zmienił mi hasła na e-maila Mam tego samego od 6 lat wszystkie konta... facebook, allegro itd.

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 20:42
przez adriano66
czas najwyższy zmienić hasła przynajmniej do jakichś kluczowych kont

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 21:06
przez kikulec
Akurat mi (a właściwie mojemu bratu) zdarzyła się taka sytuacja, dosłownie kilka dni temu i przedwczoraj odzyskał przedmioty.

Jedyne co musisz zrobić to czekać - sytuacja była taka sama - najpierw odblokowali konto, a potem trzeba było jeszcze raz pisać o itemkach. Ogólnie wiadomość wyslaliśmy w piątek, a we wtorek w nocy już były itemki zwrócone. Zwrócone czytaj: złodziej nie stracił skradzionych przedmiotów, tylko dostajesz "nowe". Takie same lvle, farby, nawet counter na broniach strange został (myśle, że to cię ucieszy, bo widzę, że masz kilka takich). Problem polega na tym, że są one teraz zdupowane, więc może być trudniej je sprzedać (ale dla mnie to lotto, i tak nie sprzedaje ich, no chyba, że refinedy, ale nikt nie bedzie na to patrzył w tym przypadku).

Poza tym, tak jak w twoim przypadku złodziej zostawił kilka itemkow (sporo więcej niż u ciebie - nawet kilka czapek) ze swojego konta (nie wiem czemu, może, żeby wyglądało to na trade?) i te itemki zostały w moim plecaku, więc jak dla mnie tylko się wzbogaciłem^^

Pamietaj jednak (steam support ci tez to powie), że taka operacja zwrocenia itemków bedzie możliwa tylko raz, czyli następnym razem stracisz przedmioty na zawsze i żaden Gaben ci nie pomoże... :)

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 21:43
przez Chojnat
No to super :) Szkoda, że itemki zduplikowane bo miałem zamiar jak najszybciej je spieniężyć na allegro :) Słyszałem, że podczas takich"wymian" dają jakieś itemki ponieważ gdy wymieniasz dużo itemków za nic to steam sam się takiej sytuacji przygląda. Poza tym ode mnie z konta wysyłali jakieś linki, więc pewnie dlatego też zostawili. Żeby nie było widać, że konto okradzione. W takim razie dziękuję za szybką odpowiedź. Myślę, że temat do zamknięcia :)

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 7 lutego 2013, o 22:27
przez kikulec
Myślę, że ludzie sprawdzają duplikaty przy drogich przedmiotach typu budsy, anjużuale itp. Zawsze możesz "wcisnąć" je komuś innemu na handlu, a potem "czyste" itemy sprzedać na allegro :lol:

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 11 lutego 2013, o 15:58
przez Chojnat
Nie no... Steam sobie chyba żarty robi :/ Jak widać na screenie były dwie "wymiany". A oni mi zwrócili przedmioty tylko te z pierwszej. Billa,s sappera i tamtych dwóch nie odzyskałem. Niezbyt ciekawie bo to prawie 100 złoty w plecy. Pisze do nich jeszcze raz, Ale wątpie żebym to odzyskał bo sami mówią że to tylko jednorazowy przywilej. Szkoda tylko, że z ich winy tego nie odzyskam :(

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 11 lutego 2013, o 20:29
przez Velture
To napisz do nich jeszcze raz i opisz to... skoro raz ci zwrócili to pewnie znów to robią.

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 11 lutego 2013, o 20:45
przez s4rd3l
@ Chojnat:
Tak z ciekawości, w czym upatrujesz ich winę?

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 12 lutego 2013, o 19:15
przez Chojnat
s4rd3l napisał(a):@ Chojnat:
Tak z ciekawości, w czym upatrujesz ich winę?

W tym, że nie zwrócili wszystkich przedmiotów tylko ich część ?

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 12 lutego 2013, o 19:52
przez s4rd3l
Jak sam napisałeś
Chojnat napisał(a):... Ale wątpie żebym to odzyskał bo sami mówią że to tylko jednorazowy przywilej ...

Zasadniczo transakcje były dwie, prawda?
Nauczka na przyszłość, stosuj się do podstawowych i prostych przecież zasad bezpieczeństwa. BTW odpisali na reklamację w sprawie tej drugiej?

Re: Skradzione Przedmioty TF2

PostNapisane: 14 lutego 2013, o 20:04
przez Chojnat
Jeszcze nie, w końcu mają 2 tygodnie na odpowiedź. Czemu mieli by mnie nie potrzymać w niepewności :P