TF2.com.pl - Największy polski serwis o Team Fortress! • Zobacz wątek - TF2 Fun Stuff Movie by Cooyon
Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

TF2 Fun Stuff Movie by Cooyon

Dział poświęcony filmom z team fortress 2

TF2 Fun Stuff Movie by Cooyon

Postprzez Cooyon » 30 kwietnia 2014, o 22:11

Czołem, chciałbym przedstawić Wam moją pierwszą kompilację zabawnych sytuacji z TF2. Jest to moje pierwsze większe doświadczenie z obróbką video, jednak mam nadzieję, że się spodoba. Chętnie przyjmę konstruktywne rady i krytykę. W planach dalsze części gdy tylko nazbieram materiału oraz mały taunt frag clip. Pozdrawiam, enjoy! :)
Ukryty tekst:

https://www.youtube.com/watch?v=0ZHNoFUxm-I
Cooyon

Re: TF2 Fun Stuff Movie by Cooyon

Postprzez GarretReza » 1 maja 2014, o 15:06

Pięciokrotny facestab na grubym się udał (dzięki dodanemu efektowi audio), ale reszta już nie. Jedne akcje w ogóle nie były śmieszne (sold zabijający kogoś z łopaty), inne miały potencjał które nie wykorzystałeś (medyk odłączony od grubego, Sin by do tego podłożył z 40 zabawnych tekstów z gry, ty tylko dmuchałeś i tyle), a pozostałe sceny po prostu zabijają (scout tauntujący i wpadający do dziury, po czym cofasz akcję o minutę by pokazać to samo jeszcze raz...).

Nie masz też wyczucia tempa, sceny trwają za długo, zaczynasz za wcześnie każdą akcję. Filmik trwa ponad 5 minut, a ile masz tam scenek (w ogóle, nie tylko tych udanych)? Z siedem? To o wiele za długo.
GarretReza

Postprzez Cooyon » 1 maja 2014, o 23:28

Cóż, jak mówiłem, to moje pierwsze długie video z tak obszerną obróbką. Akcja z soldem była jak dla mnie ok. Co do końcówki ze scoutem i cofaniem akcji - racja, postaram się to skrócić następnym razem.
Może było trochę przydługo, ale jeśli siedzi się nad tym filmem 20 godzin to ciężko stwierdzić, co jest zbyt długie albo co nie śmieszy ;)

Btw sam nie wiem co o tym sądzić, bo około połowa opinii to: za mało tekstów, podkładaj więcej dźwięków z gry. Druga część: za dużo wstawianych obrazków i dźwięków, zostaw samą powtórkę.
Ciężko utrafić w czyjeś konkretne gusta. Myślę, że w przyszłych filmach ograniczę "zabawne obrazki" ale nie mam zamiaru dodawać dużej ilości tekstów w stylu sina.

Dzięki za opinię ;)
Cooyon

Postprzez GarretReza » 2 maja 2014, o 09:58

Cóż, nie ma jednego przepisu na to, jak zrobić coś śmiesznym. W przypadku jednej sceny dodanie tekstów pomaga, w przypadku innej już nie. Te wykrzywione obrazki z minami w większości były obrzydliwe.

Daj sobie czas. Nie ma większej różnicy, czy wstawisz to dziś czy jutro, ale potem będziesz to oglądał przez lata w gotowej formie, i lepiej dać sobie te 24 godziny pomiędzy edycją oraz wstawieniem do sieci. Mam za sobą kilka filmików, każdy kończyłem edytować o 4 nad ranem.:)
GarretReza

Powrót do Filmy