Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Turniej 2v2 sponsorowany przez Wiejska-Chata.pl

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Turniej 2v2 sponsorowany przez Wiejska-Chata.pl

Postprzez BTMPL » 10 listopada 2012, o 20:23

Witam wszystkich !

Wraz z administracją Wiejskiej chaty, organizujemy Turniej TF2

1. Zapisy do turnieju
---------------------

Każda drużyna zapisująca się do turnieju musi składać się z 2 graczy. Możliwe jest podanie większej ilości - pozostali gracze będą stanowić rezerwę, w samej rozgrywce może wziąć udział tylko 2 wybranych graczy. Nie ma możliwości zmiany graczy w trakcie gry. Drużyny, które w ciągu 15 minut od wyznaczonego terminu gry nie stawią się w ilości 2 graczy zostają zdyskwalifikowane (przeciwnicy wygrywają).

Zapisując się do turnieju należy podać link do profilu w serwisie steamcommunity.com

Każda drużyna zapisująca się do turnieju musi przekazać organizatorowi 2 metale ze złomu (scrap metal) lub 4 losowe bronie. Linki do profili organizatorów turnieju znajdziecie na dole postu. Metal należy przekazywać TYLKO wymienionym tam użytkownikom.

2. Format turnieju
---------------------

Po zamknięciu zapisów wygenerowane zostanie usytuowanie drużyn w systemie turniejowym. Drużyna, która przegra swój mecz odpada z dalszej rozgrywki.

W czasie każdego meczy rozgrywane są dwie gry na mapach koth_ultiduo_r_b7 (http://www.fakkelbrigade.eu/nislem/pick ... b7.bsp.bz2) i koth_bunkalow_a12.bsp (https://dl.dropbox.com/u/1811521/koth_bunkalow_a12.bsp). Mapy grane są do 5 przejęć lub 30 minut. Jeżeli rozegranie 2 map zakończy się remisem 1:1 grana jest ponownie pierwsza mapa, winlimit zmieniony jest na 3, time limit na 15. Jeżeli po 15 minutach nie zostanie wyłoniony zwycięzca zwycięża drużyna aktualnie posiadająca punkt.

Każda z drużyn zobowiązana jest do przesłania screenshotu z tablicą wyników ze swoich meczy do jednego z organizatorów.

3. Dozwolone klasy i bronie
---------------------

Każdy z graczy może wybrać jedną z 4 klas, nie można wybierać tej samej klasy przez obu graczy.
Dostępne klasy to: Soldier, Demoman, Scout i Medic. Nie można zmieniać klasy postaci w czasie gry. Sytuacje takie (udokumentowane zrzutami ekranu) należy zgłaszać do organizatora.

Nałożone zostaje ograniczenie co do możliwych do wykorzystania broni:

Soldier: Black box, Orginal, Buff Banner, Gunboats, Mantreads, wszystkie bronie z melee slota

Demoman: Wszystkie bronie oprócz Splendid Screen, Persian Persuared, Ullapool caber.

Scout: Forc-a-Nature, Shortstop, Winger, wszystkie bronie z melee slota

Medic: Wszystkie bronie prócz Solemn Vow i Vita Saw

4. Nagrody
---------------------

Dla pierwszej i drugiej drużyny przewidziane są nagrody w postaci metalu: 60% dla #1 i 40% dla #2

Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody w postaci kluczy: 10 kluczy dla #1 i 6 kluczy dla #2

5. Terminy
---------------------

Zapisy trwają do 22 listopada (czwartek). W dniu 23 listopada opublikowana zostanie tabela oraz terminarz rozgrywek. Rozgrywki prowadzone będą na wskazanych przez organizatorach serwerach.

Jeżeli jakaś z drużyn nie będzie mogła zagrać meczu w określonym terminie prosimy o kontakt z administratorem. Mecz nie może zostać przełożony jeżeli ma odbyć się za mniej niż 24 godziny. Nie stawienie się na mecz oznacza rezygnację i wygraną drużyny przeciwnej.

6. Uwagi końcowe
---------------------

Uczestnicy turnieju zobowiązani są do sportowego i kulturalnego zachowywania się i traktowania innych graczy. Wszelkie próby oszukiwania lub wykorzystywania błędów mapy / gry mogą zakończyć się dyskwalifikacją.

W sprawach nieuregulowanych przez regulamin turnieju zdanie ostateczne mają organizatorzy turnieju. Wszelkie wątpliwości, pytania, niesportowe zachowanie drużyn można zgłaszać do organizatorów.

Kontakt z organizatorami :

czakixd@gmail.com

Czaki - http://steamcommunity.com/id/Aveczaki
Aft3r - http://steamcommunity.com/id/Aft3r
Doctor - http://steamcommunity.com/profiles/76561197997103711
BTMPL

Re: Turniej 2v2 sponsorowany przez Wiejska-Chata.pl

Postprzez Lanc » 12 listopada 2012, o 03:08

O, ciekawa inicjatywa ;)

Napisz tutaj: viewtopic.php?f=44&t=2398#p11861, bo jakbym tego forum nie przeglądał tak dokładnie to bym tego nie zauważył. News na głównej się przyda i to bardzo (ja już wrzucam linka na forum SP - pewnie się parę osób zgłosi pograć 4fun)

W momencie zapisu trzeba podać klasy na jakich się będzie grało? Czy nie ma to znaczenia i nie chcecie ustawiać meczy na zasadzie scout vs scout czy sold vs sold? Dodatkowo napisałeś, że można wybrać jedną z 4 klas, ale nic nie pisze o przymusie grania medem. Tak więc rozumiem, że to takie ot po prostu na luzie 2vs2, a nie stricte ultiduo tak jak powinno być rozgrywane? (w sensie med + sold/scout/demo)
SkillPoint.pl - największa polska sieć serwerów TF2 [2x FFA, War3, Jump, MGE, Surf]

Obrazek - co wtorek/piątek/sobotę wieczory z customami!
Obrazek
Lanc

Postprzez BTMPL » 12 listopada 2012, o 12:02

Hej

Wydaje mi się, że napisałem post w Konkursy etc. i może ktoś przeniósł? :(

Newsa postaram się sklecić później, praca pochłania moce przerobowe.

Nie trzeba podawać klas w momencie zapisu - macie czas żeby sobie poćwiczyć co daje radę. Nie jest to klasyczne Ultiduo więc jest miejsce na więcej kombinacji (Sold + Demo wydają się dosyć masakryczne). Dokładnie, nie ma musu grania Medem. Posiadanie Meda w drużynie ma swoje plusy i minusy, i jeżeli uważasz, że Med+Sold dasz radę np. z Demo+Scout nie ma sprawy ;)

Pozdrawiam
BTMPL

Postprzez rakSP » 12 listopada 2012, o 14:57

Inicjatywa fajna - jakby Wam brakowało serwerów to możemy Wam pomóc. Mam tylko pytanie, co do ograniczeń, bo jest trochę niejasno:

Nałożone zostaje ograniczenie co do możliwych do wykorzystania broni:

Soldier: Black box, Orginal, Buff Banner, Gunboats, Mantreads, wszystkie bronie z melee slota

Demoman: Wszystkie bronie oprócz Splendid Screen, Persian Persuared, Ullapool caber.

Scout: Forc-a-Nature, Shortstop, Winger, wszystkie bronie z melee slota

Medic: Wszystkie bronie prócz Solemn Vow i Vita Saw

w przypadku Demo i Meda rozumiem, że dozwolone wszystko za wyj. wymienionych, jasne. Ale w przypadku Scouta i Solda można rozumieć, że jest ograniczenie na wymienione (tj. nie jest dozwolony BB, Original, Buff.. F-a-N, shortstop..) albo że te właśnie można je wykorzystywać (prośba o uściślenie).
rakSP

Postprzez BTMPL » 12 listopada 2012, o 15:06

Sorry, trochę to niejasno wyszło więc w celu uściślenia:

Wszystkie klasy MOGĄ UŻYWAĆ: domyślne bronie

Sold MOŻE DODATKOWO UŻYWAĆ: Slot1: Black Box, Oryginal, Slot2: Buff Banner, Gunboats, Mantreads, Slot3: wszystkie bornie melee

Medic MOŻE DODATKOWO UŻYWAĆ: wszystkie bronie POZA Solemn Vov, Vita Saw

Scout MOŻE DODATKOWO UŻYWAĆ: Slot1: Force-a-Nature, Shortstop, Slot2: Winger, Slot3: wszystkie bronie melee

Demo MOŻE DODATKOWO UŻYWAĆ: wszystkie bronie POZA Slot2: Splendid Screen, Slot3: Persian Persuader, Ullapool Caber
BTMPL

Postprzez adriano66 » 12 listopada 2012, o 15:50

BTMPL napisał(a):Hej

Wydaje mi się, że napisałem post w Konkursy etc. i może ktoś przeniósł? :(

Newsa postaram się sklecić później, praca pochłania moce przerobowe.

Nie trzeba podawać klas w momencie zapisu - macie czas żeby sobie poćwiczyć co daje radę. Nie jest to klasyczne Ultiduo więc jest miejsce na więcej kombinacji (Sold + Demo wydają się dosyć masakryczne). Dokładnie, nie ma musu grania Medem. Posiadanie Meda w drużynie ma swoje plusy i minusy, i jeżeli uważasz, że Med+Sold dasz radę np. z Demo+Scout nie ma sprawy ;)

Pozdrawiam

Ja, bo to bardziej turniej niż konkurs, nie miałem niestety czasu na napisanie czegokolwiek, a zapisy jeszcze chwilę potrwają więc się nie śpieszyłem, postaram się później podkleić temat na głównej.

edit: jest w każdym razie w todo razem z 7 innymi linkami ;)
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez BTMPL » 12 listopada 2012, o 16:06

adriano66 napisał(a):Ja, bo to bardziej turniej niż konkurs, nie miałem niestety czasu na napisanie czegokolwiek, a zapisy jeszcze chwilę potrwają więc się nie śpieszyłem, postaram się później podkleić temat na głównej.

Będę zobowiązany. Jakby co to jakoś po 16 mogę sklecić coś na kształt newsa ;)
BTMPL

Postprzez Laidback » 12 listopada 2012, o 18:30

na głownej pisze, że reclaimy, a tutaj, że scrapy: co w końcu?

tak

Laidback

Postprzez hINDUs » 12 listopada 2012, o 18:37

literówka, miały być scrapy, fixed ;)
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety

Postprzez BTMPL » 12 listopada 2012, o 20:14

Laidback napisał(a):na głownej pisze, że reclaimy, a tutaj, że scrapy: co w końcu?

Mój błąd, gram w angielskiej wersji i nie sprawdziłem jak jest scrap na polski przełożony ;)
BTMPL

Postprzez BTMPL » 23 listopada 2012, o 19:50

Witam,

Z uwagi na awarię forum WCH (...) oraz fakt, że zapisała się nieparzysta (13) liczba drużyn, przedłużamy okres zgłaszania się do konkursu do końca weekendu (niedziela, 23:59).

Po tym czasie na forum TF2.com.pl rozpisane zostaną pary pierwszej eliminacji i zasugerowane zostaną terminy. Wiem, że część z was wolała by grać mecze w weekendy, dlatego postaram się by terminy były dosyć elastyczne. Do dyspozycji będą 2 (lub 3) serwery więc całość powinna pójść dosyć płynnie.

Pozdrawiam,
Doctor
BTMPL

Powrót do Ligi, turnieje, puchary