Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Bioshock, Bioshock 2, B. Infinite - czy Steam zna wersję PL?

W jakie inne gry gracie? Tutaj dyskutujemy na ten temat.

Bioshock, Bioshock 2, B. Infinite - czy Steam zna wersję PL?

Postprzez s4rd3l » 27 marca 2013, o 18:53

Upewnić się potrzebuję, bo z info na Steam wynika, że wersji polskojęzycznej nie ma ... ma ktoś z was którąś z tych gier przez Steama? Jest PL, czy nie?
Obrazek
s4rd3l

Re: Bioshock, Bioshock 2, B. Infinite - czy Steam zna wersję

Postprzez Jordandc » 27 marca 2013, o 19:56

Nie ma polskiej wersji.
Jordandc

Postprzez antynick » 27 marca 2013, o 21:32

Mistrzu treściwej wypowiedzi powyżej, upewnij się najpierw zanim zaczniesz siać farmazony. Na Steam jest język PL do Bioshock Infinite, ale tylko napisy (pierwotnie miał być dubbing, lecz cenega się nie wyrobiła i zrezygnowała, za co np. dawali darmowego Season Passa do zamówień pudełkowych w ramach rekompensaty)
Bioshoch Infinite zakupiony u polskiego producenta ma PL na Steam, co innego z zagranicznych serwisów, lecz większość też oferuje PL (np GreenManGaming)
Co do starszych wersji pojęcia nie mam.

Jordandc zapewne zakupił jakąś wersje na Allegro, które pewnie pochodziła z przemytu z Iraku ^^ i nie ma PL albo nawet nie zakupił tej gry (na co wskazuje jego profil Steam). Także treść mnie rozbawiła, bo nie ujął o jakie grze pisze. Palnął se zdanie i ma +1 do licznika postów.
antynick

Postprzez s4rd3l » 27 marca 2013, o 23:59

Dwie odpowiedzi, a ja wcale mądrzejszy nie jestem.;) Raz, że sobie przeczycie. Dwa to napisałeś =>
antynick napisał(a):Bioshoch Infinite zakupiony u polskiego producenta ma PL na Steam, co innego z zagranicznych serwisów, lecz większość też oferuje PL (np GreenManGaming)

Jak mam to rozumieć? Jak kupię B. Infinite wersję Steam - przez sklep albo jako gifta od osoby trzeciej - to będą te napisy PL czy nie? Bo Steam "polskim producentem" nie jest ...
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Jordandc » 28 marca 2013, o 00:28

Jemu prawdopodobnie chodzi o klucz steam zakupiony u polskiego dystrybutora. Według niego ma on wersję z PL napisami. Ja tego nie mogę podtwierdzić gdyż posiadam wersję zakupioną bezpośrednio na steamie i takiej możliwości nie mam. Jednak nie widzę w tym problemu. Jeżeli zakupisz wersję ze steama bezpośrednio za 49,99 euro nie będziesz miał polskiego języka (nawet napisów) tyle ode mnie.
Jordandc

Postprzez s4rd3l » 28 marca 2013, o 00:42

O taką właśnie pytam, kupioną w Steam-shopie albo jako gift steamowy. Czyli wersji PL nie ma.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Jordandc » 28 marca 2013, o 01:03

No to jeżeli pytasz o steamową to nie ma pl. Nawet napisów.
Jordandc

Postprzez DSSD » 28 marca 2013, o 11:14

Sprawa się ma następująco co do wersji polskojęzycznej na steam:
BioShock - brak
BioShock 2 - brak
BioShock Infinite - jest (napisy), a oto dowód:http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=134553020,http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=134553073 - gra kupiona przez steam.

http://steamcommunity.com/profiles/76561197975128756/

DSSD

Postprzez Jordandc » 28 marca 2013, o 13:22

@up w takim razie jak ustawić żeby były polskie napisy bo ja w wyborze języka mam tylko angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański. Dogrywałeś jakiegoś patcha? Mój bioshock jest co prawda w wersji ROW zakupiony przez niemieckiego steama ale to raczej nie powinno mieć wpływu na język jeżeli występuje on w polskiej wersji.
Ostatnio edytowano 28 marca 2013, o 13:32 przez Jordandc, łącznie edytowano 4 razy
Jordandc

Postprzez adriano66 » 28 marca 2013, o 13:26

przecież to jego screenshoty :D
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez trawa » 28 marca 2013, o 14:57

Jordandc napisał(a):@up w takim razie jak ustawić żeby były polskie napisy bo ja w wyborze języka mam tylko angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański. Dogrywałeś jakiegoś patcha? Mój bioshock jest co prawda w wersji ROW zakupiony przez niemieckiego steama ale to raczej nie powinno mieć wpływu na język jeżeli występuje on w polskiej wersji.

Ustaw język Steama na Polski.
Myśl rodzi herezję. Herezja wymaga odkupienia.
Nie lękam się zła, bowiem jestem uosobieniem lęku.
trawa
Ordo Malleus

Postprzez s4rd3l » 28 marca 2013, o 15:21

Dobra, mniejsza z tym, widzę że do prawdy nie dojdziemy.
Kupię sobie na Allegro z partii co ją do kart ATi/AMD dołączali za 70PLN zamiast Steam gifta za 35 kluczy/50EURO w opcji "noPL".
Obrazek
s4rd3l

Postprzez adriano66 » 28 marca 2013, o 15:32

To w zasadzie bez różnicy gdzie kupisz bo gra wymaga steam do działania, skoro ktoś kto ją ma na steam ma napisy, to znaczy, że będą napisy.
Nie ma czego tutaj dochodzić.
Na stronie gry nie ma wyspecyfikowanego tłumaczenia do naszego języka, być może wylistowane są tylko pełne tłumaczenia, skoro są napisy, to znaczy, że jest częściowe tłumaczenie, a to działać będzie w ten samo sposób co w innych grach na steam - po zmianie języka steam, a nie samej gry.
Problematyczne mogą być tylko tanie klucze regionalnie blokowane w różny sposób np. z dostępnym jedynie jednym językiem.
adriano66

Postprzez s4rd3l » 28 marca 2013, o 15:40

adriano66 napisał(a):To w zasadzie bez różnicy gdzie kupisz bo gra wymaga steam do działania, skoro ktoś kto ją ma na steam ma napisy, to znaczy, że będą napisy.
Nie ma czego tutaj dochodzić.
Na stronie gry nie ma wyspecyfikowanego tłumaczenia do naszego języka, być może wylistowane są tylko pełne tłumaczenia, skoro są napisy, to znaczy, że jest częściowe tłumaczenie, a to działać będzie w ten samo sposób co w innych grach na steam - po zmianie języka steam, a nie samej gry.

Piszesz to z autopsji, bo masz tą grę, sprawdziłeś na własnej skórze i wiesz że tak jest, czy tak ci się tylko ogólnie wydaje?
Z tego co ja ustaliłem, w bibliotece Steam można aktywować klucz Bioshock Infinite kupiony w Steam Store (i z tego co mi powiedziano takowy wersji PL nie ma żadnej, ani mówionej, ani pisanej).
Można też aktywować na Steam kod Bioshocka Infinite kupionego w polskim sklepie albo stanowiącego np. dodatek do karty graficznej lub płyty głównej kupionej w Polsce i wtedy napisy PL są.

Wydatek jest na tyle duży, że nie interesuje mnie co się komuś wydaje, pytam jak jest. Sparzyłem się na Skyrim i Assasin Creed, więc nie mam zamiaru powtórzyć błędu.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez adriano66 » 28 marca 2013, o 15:42

Tak jest. Gry nie mam.
Skoro ktoś ci pisze, że kupił na steam i działa, a tobie dalej to nie wystarcza to raczej temat nie ma sensu ;)
DSSD napisał(a):Sprawa się ma następująco co do wersji polskojęzycznej na steam:
BioShock - brak
BioShock 2 - brak
BioShock Infinite - jest (napisy), a oto dowód:http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=134553020,http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=134553073 - gra kupiona przez steam.

Ważną informacją jest, że gra wbrew wcześniejszym zapowiedzią ukazała się w polskiej wersji językowej, ale tylko na PC. Spolszczenie jest kinowe, tzn. obejmuje tylko napisy.

Podobno 2K miało "coś" do polskiej wersji, która była już ukończona, ale ostatecznie w czasie od ogłoszenia, że nie będzie jej, a premierą gry udało się Cenedze dogadać z 2K i wrzucić ją do wersji PC (ponieważ gra jest zintegrowana ze steam, nie trzeba było tłoczyć nowych płyt).

http://support.2k.com/entries/23430378- ... ttings-FAQ

What languages can I play BioShock Infinite in?

Copies of BioShock Infinite in most territories will have access to English, French, Italian, German, and Spanish localizations.

Russian, Polish, and Japanese are only available in their respective territories.

Czyli dokładnie to co już napisałem.
Dokładniej się już nie da.
adriano66

Następna strona

Powrót do Inne gry, nie tylko na Steam