Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Counter Strike Global Offensive

W jakie inne gry gracie? Tutaj dyskutujemy na ten temat.

Re: Counter Strike Global Offensive

Postprzez majan_pl » 27 sierpnia 2011, o 16:35

TF2 w porównaniu do innych gier F2P w ogóle nie ma ograniczeń. A to że w CS trza innych umiejętności nie oznacza to że TF2 jest noskillowy.

Wracając do nowego csa: dziwie się jak poprzednie były ograniczone do używania tylko 4 czy 5 broni. Imo ludzie przeskoczą do nowego po tym jak zobaczą, że poprzednie cześć są tak naprawdę betą CS:GO, czyli podobnie jak w wypadku L4D i L4D2.
majan_pl
Moderator

Postprzez Tardus » 27 sierpnia 2011, o 17:04

Koki1oki napisał(a):Tutaj liczy się refleks i precyzja nie tak jak w TFie.

Xantraz napisał(a):XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nie oszukujmy się,TF2 to gra dla casuali . Strzał z broni X zada Y obrażeń niezależnie gdzie trafimy wroga. Strzał w nogę lub w głowę - kolosalna różnica,lecz dla gry żadna. Na szczęście jest kilka chlubnych wyjątków od tej zasady.

pub masterzy wiedza lepiej ))))
ej, a moge grac tym ukraina power? http://etf2l.org/teams/14268/
Tardus
DIV5+ wannabe

Postprzez Grab » 27 sierpnia 2011, o 17:16

cs zawsze będzie bezsensowną strzelanką z kwadratowym otoczeniem, kto kogo pierwszy trafi, nic więcej.

@edit
Nie kupiłbym tej gry nawet gdyby mi dopłacili

Obrazek

Grab

Postprzez cl3ver » 27 sierpnia 2011, o 17:34

Nowego CS-a jedni polubią, inni znienawidzą. Podobnie było z CS:S.
Co do kolejnej wielkiej rozmowy pro vs pub's, przenieście ją gdzieś indziej.
Jedni uważają że tf2 to casual, osoby które "ugryzły" coś 6on6 mają prawo uważać inaczej.
Próbowałem wczoraj pograć jakiegoś "poważniejszego" cs-a i przyznam że ta gra nie ma szans żeby jeszcze kiedykolwiek zagościła na moim dysku.
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez maker » 27 sierpnia 2011, o 17:46

Również podpisuje się pod opinią "odgrzewany kotlet". Albo inaczej, wykorzystanie sławnej marki do stworzenia kolejnego twora typu Call of Duty (bo patrząc po "nowościach" można łatwo wywnioskować, że duża część pomysłów już dawno mieści się w innych FPSach). No, ale mimo wszystko życzę jak najbardziej sukcesu, żeby Valve nie musiało się potem do tej gry nie przyznawać. ;)
Obrazek
maker

Postprzez jarski » 27 sierpnia 2011, o 17:59

Czekam na tą grę i pewnie będę w nią grał. CS 1.6 już jest po prostu stary i wkrótce odejdzie na emeryturę. Młodzi nie będą chcieli w niego grać ze względu na pikselowatą grafikę. W Source'a nie grałem i pewnie nie będę grał, gdyż nowy CS niedługo wyjdzie. Mimo, że gram teraz głównie w TF2 to chciałbym zagrać jeszcze w CS-a, tylko takiego jakiego mam w 1.6, ale z dużo lepszą grafiką.
I TF2 i CS wymagają umiejętności i nadają się do gry klanowej.
jarski

Postprzez Cizeer » 27 sierpnia 2011, o 18:56

Zabawa od nowa, ale nie będzie miało porównywalnej sprzedaży i liczby graczy co poprzednie gry z serii CS. -moim zdaniem
Cizeer

Postprzez kisiel95 » 27 sierpnia 2011, o 19:06

Grab napisał(a):cs zawsze będzie bezsensowną strzelanką z kwadratowym otoczeniem, kto kogo pierwszy trafi, nic więcej.

@edit

A może byś zagrał w CS'a i zobaczył jak to jest? Czy faktycznie jest tak jak mówisz "kto kogo pierwszy trafi i nic więcej"? Bierzesz się za ocenę gry, w którą pewnie nigdy nie grałeś.
CS nie przyciąga graczy grafiką - ona w ogóle nie jest tam ważna. To grywalność i bardzo dobry klimat tej gry sprawiają, że codziennie setki, a nawet tysiące nowych osób włącza się w społeczność Counter Strike'a. Ta gra ma tyle przeróżnych modów, że praktycznie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oczywiście mowa jest o najlepszej wersji tej gry, czyli o klasycznym CS 1.6. W tej grze skill o wiele bardziej liczy się niż w następnej części ( CS:Source ). Ten nowy CS:GO niby ma się opierać przede wszystkim na grze 5on5 ale wątpię czy będzie to to samo, albo chociaż troszeczkę podobne do 1.6. Jak dla mnie już Source bardzo zniszczył tę grę - nie przypadł mi do gustu, bo tam mało zależało od umiejętności. Fakt, grafika mi się podobała ale to wszystko. Silnik kompletnie inny, inny klimat, mniej zależało od gracza - ogólnie oprócz wyglądu wszystko poszło na przysłowiowy "-". Jako wielki fan CS'a pewnie kupię tę grę, ale wątpię, żeby przypadła mi do gustu.
Obrazek
kisiel95

Postprzez MaNiAc93 » 27 sierpnia 2011, o 19:36

kisiel95 napisał(a):Oczywiście mowa jest o najlepszej wersji tej gry, czyli o klasycznym CS 1.6. W tej grze skill o wiele bardziej liczy się niż w następnej części ( CS:Source ). Ten nowy CS:GO niby ma się opierać przede wszystkim na grze 5on5 ale wątpię czy będzie to to samo, albo chociaż troszeczkę podobne do 1.6. Jak dla mnie już Source bardzo zniszczył tę grę - nie przypadł mi do gustu, bo tam mało zależało od umiejętności. Fakt, grafika mi się podobała ale to wszystko. Silnik kompletnie inny, inny klimat, mniej zależało od gracza - ogólnie oprócz wyglądu wszystko poszło na przysłowiowy "-". Jako wielki fan CS'a pewnie kupię tę grę, ale wątpię, żeby przypadła mi do gustu.

No chyba cię poje8ało... Haters gonna hate CSS, ale nie mają jakiś większych powodów, śmieszy mnie takie nastawienie. Osobiście wolę CSS lepsza grafika i silnik fizyczny. Grałem w oba, swego czasu CS 1.6 też mi się podobał ale wyszedł nowszy Source który go polepszył pod każdym względem. CSS też ma multum modów. Grafika w cs 1.6 to przeżytek. No i dlaczego do CS:S nie potrzeba takiego skila jak w CS 1.6?Mniej zależy od gracza, jego umiejętności? Proszę wytłumacz.
btw moim zdaniem ( wiem nikogo nie interesuje ) trzeba jednak iść z duchem czasu.
Obrazek
MaNiAc93

Postprzez Velture » 27 sierpnia 2011, o 19:36

Grab napisał(a):cs zawsze będzie bezsensowną strzelanką z kwadratowym otoczeniem, kto kogo pierwszy trafi, nic więcej.

@edit

Fizycznie nie jest możliwe abyś kupił coś do czego dopłacają.....
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez adriano66 » 27 sierpnia 2011, o 19:56

cs 1.6 popularność zawdzięcza czemu innemu, ale to raczej temat na osobną dyskusję :)
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Vasiek » 27 sierpnia 2011, o 20:02

A oprócz rzeczy, o której wspomniał adriano dopisałbym jeszcze sentyment. Przez tą głupotę cs 1.6 jest wychwalany ponad niebiosa, a tak naprawdę jest to aktualnie tak archaiczna strzelanka, jak, hmm... spear of destiny, pierwszy doom, czy duke nukem 3D.
@edit
Fizycznie nie jest możliwe abyś kupił coś do czego dopłacają.....

Można powiedzieć, że się kupiło w promocji -100+% =D

@2down
Kope lat. =D
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2011, o 20:59 przez Vasiek, łącznie edytowano 2 razy
Vasiek

Postprzez kisiel95 » 27 sierpnia 2011, o 20:22

No i dlaczego do CS:S nie potrzeba takiego skila jak w CS 1.6?Mniej zależy od gracza, jego umiejętności? Proszę wytłumacz.

TAK, właśnie to chciałem powiedzieć, że w CSS mnie zależy od umiejętności gracza. Każda broń ma rozrzut jak AK na full aucie, tak więc częściej to jest przypadek. Będąc dobrym zawodnikiem w CSS to w 1.6 jesteś zaledwie przeciętny jak nie słaby. Grałem w Source'a i jakoś mi tak przypadł do gustu jak 1.6. Poza tym każdy może mieć swoje zdanie, więc nie napinaj od razu jak powiem, że Source mi się nie podoba. Na koniec jeszcze dodam, że jakoś częściej widuję profesjonalne turnieje w 1.6 niż w CSS. Może się nie znam ale nie kojarzę ani jednego dobrego gracza z CSS, za to z 1.6 mogę Ci podać całą czołówkę.
Obrazek
kisiel95

Postprzez Barosa7 » 27 sierpnia 2011, o 20:24

Koki1oki napisał(a):
Xantraz napisał(a):W TFie nic nie płacisz i grasz ile chcesz

O co zupełnie innego mi chodziło. Valve stosuje swoje haczyki, niby nie-haczyki by gracz ulepszył swoje konto F2P do statusu premium. Niby nic takiego, ale granie na darmowym koncie TF strasznie ogranicza. Zmusza wręcz gracza do wydatku. A te klucze - jakby nie mogły wypadać losowo, tylko trzeba je kupować. W TFie grając większością klas celuje się po prostu w korpus bo nie ma czegoś takiego jak strefa HS (wyjątkiem jest snajper). Dodatkowo nie wystarczy strzelić w głowę by strzał został zaliczony jako strzał w głowę - punkty odpowiadające za trafienia u każdej z klas są takie same mimo wzrostu, charakterystycznego zgarbienia czy tuszy.

@BUMP zanim ktoś jeszcze napisze coś głupiego niech wpierw zapozna się z tematyką i przeczyta każdy post dwa razy.

czy wg Ciebie w grze każda klasa w grze do kurdy nędzy musi posiadać umiejętność strzelania headshotów? matko jedyna jakby tak było to po co byłby snajper? gra jest oparta na zupełnie czymś innym jakbyś nie zauważył
brak refleksu? w tf-ie jest potrzebny dwa razy tyle i to w każdej niemal klasie :) wiem bo grałem troszeczku w csa
który btw jest strasznie nieogarnięty jeśli chodzi o system strzelania w sensie to jest istna loteria
grać można spokojnie mając samo konto f2p wystarczy zdobyć podstawowe bronie z resztą wpłata 5euro na steam wallet przy czym 0.25 na cokolwiek ze sklepu to wcale nie tak drogo (CS droższy :) )
klucze są dla no-life którzy tak strasznie chcą mieć świecące czapki i scatterguny co pokazują ilość killów po za tym na rozgrywke nie wpływają w ŻADEN sposób.

cześć Vasek tak przy okazji :D
Barosa7

Postprzez KluSk.47 » 28 sierpnia 2011, o 07:26

TF2 > CS ;p
w cs'a tez sie nagralem przez ladnych pare lat, i w 1.6 i w cs:S i w tym i w tym 5:5. I tak samo jak inni stwierdzam ze w tf'ie trzzeba DUUUUZO wiecej reflexu ;p ogarnicia, w tfie mozliwe sa zagrywki ktore byly by nie do pomyslenia w cs'ie ;P
zreszta to 2 inne gry ;p

Obrazek
http://steamcommunity.com/id/warrengg
KluSk.47
Darczyńca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry, nie tylko na Steam