Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

DOTA 2

W jakie inne gry gracie? Tutaj dyskutujemy na ten temat.

Re: Nowa gra Valve - DOTA 2

Postprzez Pantheon » 12 marca 2012, o 20:28

Gentelemanne napisał(a):Mam bete, słabe to, jak wszystkie inne moab

To po co brałeś udział w rozdaniu i zabrałeś możliwość gry innym, którzy dostrzegają potencjał tego gatunku?
aukulelelelelellelelelellele
Pantheon

Postprzez TraNe13 » 12 marca 2012, o 20:55

Do mnie dota nie przemawia, jestem fanem leagoeoflegends i sadze ze lol jest o wiele łatwiejszy,przystępniejszy i ma potężne community przez co łatwiej zacząć.
Większość nowych graczy wybierze raczej lola
Ostatnio edytowano 12 marca 2012, o 21:17 przez TraNe13, łącznie edytowano 2 razy
TraNe13

Postprzez adriano66 » 12 marca 2012, o 21:14

Pantheon napisał(a):
Gentelemanne napisał(a):Mam bete, słabe to, jak wszystkie inne moab

To po co brałeś udział w rozdaniu i zabrałeś możliwość gry innym, którzy dostrzegają potencjał tego gatunku?

dostałem klucz, nie gram
tym którzy nie dostali śmieję się w twarz
;]

@trane: ta gra nie została jeszcze nawet wydana oficjalnie, bo to beta, o jakim community mowisz
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Prakson » 12 marca 2012, o 21:36

Rozgrywka w docie różni sie od LoL'a dość sporo.
Jest to wzorowane na oryginalnej docie (moda W3).
Ludzie grający w LoL'a zazwyczaj narzekają, że rozgrywka jest wolniejsza, bardziej nastawiona na farmę - ale to jak kto woli.
Prakson

Postprzez Koki1oki » 12 marca 2012, o 23:09

Prawda jest taka: by dostrzec potencjał tej gry trzeba znać te gatunki (grać w LoL lub HoN). Gra jest naprawdę świetna. IMO lepsza niż LoL. Nie wiem co tu więcej napisać. Może dodam, że jakoś specjalnie nie interesowałem się Dotą, przeglądałem SSy i nic nadzwyczajnego nie dostrzegałem w tym gatunku. Po zagraniu paru meczy naprawdę wciągnęło. Gdybym miał wybrać pomiędzy Dotą a CSGO, wybrałbym zdecydowanie Dotę. Ale (wiem, że zdania nie zaczyna się od ale, ale ja lubię) lepiej poczekajmy na premierę.
Koki1oki

Postprzez TraNe13 » 24 marca 2012, o 11:14

Dota bedzie płatna czy f2p D:?
TraNe13

Postprzez trawa » 24 marca 2012, o 11:24

na 90% f2p
Myśl rodzi herezję. Herezja wymaga odkupienia.
Nie lękam się zła, bowiem jestem uosobieniem lęku.
trawa
Ordo Malleus

Postprzez FeltHat » 24 marca 2012, o 11:38

mikro będą na pewno
Some people think they can outsmart me. Maybe... *sniff*... maybe... I've yet to meet one that can outsmart bullet.
FeltHat

Postprzez FrosT » 24 marca 2012, o 12:22

Jako już weteran gier MOBA, 5000+ gier w HoNa, około 600 w LoLa, 1000 w Dotę i zaledwie kilkanaście w Dotę 2 muszę się tutaj też wypowiedzieć, a więc:

Po pierwsze League of Legends jest grą dużo łatwiejszą (bardzie casualową) od Doty i bardzo się różni. Dużo bardziej podobny jest Heroes of Newerth (teraz już f2p)
w którego miałem okazje grać od closed bety, aż do otrzymania beta keya do doty 2 (tak mam :P), muszę też powiedzieć że nie jestem fanatykiem i LoLa też musiałem
spróbować. Moje wrażenie? Totalnie inna rozgrywka niż w docie czy honie, krzaki, zupełnie inne postaci, gra jest jakby w slow motion (jakieś 3x wolniejsza). Nie kupuje się
teleportów za 135g, nie ma stasha ani courierów przez co gra jest już totalnie beznadziejna. Są postaci overpowered typu Tryndamere, Shaco i wiele innych o których nie chcę tutaj się wypowiadać. Oczywiście są countery jak wszędzie ale można zauważyć ich znaczną przewagę (trynd miał nerfa na healu kilka miesięcy temu, i tak jest OP) nad resztą postaci.
No i oczywiście nie mówię o biciu supportów. Heroes of Newerth jest doto-podobną grą, dużo postaci jest zaczerpniętych z samej doty (dopuki valve nie zastrzegło sobie praw, mogli je przenościć), ale też dużo innych, w HoNie balans jest najgorszy, taka prawda, predator, berserker, i mnóstwo innych postaci które są przesadzone a niektóre stały się totalnie bez użyteczne i nie używane, ani na pubach, ani klanowo.

DotA 2 mi najbardziej odpowiada, z kilku prostych powodów:

1) Twórcy przykładają się do balansu klas

2) Nie jest casualowa, ale nastawiona pod gre klanową

3) Nie popełniają tych samych błędów co twórcy HoNa, i dodano nowe usprawnienia, shop jest łatwy w obsłudze i wszystko jest przyjemne w użyciu

To chyba te 3 najważniejsze, ale ma też rzeczy na których się odrobine zawiodłem np. niema mana barów przeciwnika (musisz nakliknąć i sprawdzić) trochę dziwne
i wkurzające jak się gra np. Maginą (Magebane z hona) i ogólnie utrudnia walkę z przeciwnikiem, pewnie celowe ale jednak wolał bym żeby było.

Niema opcji concede/surrender/poddania się, mam nadzieje że zostanie dodana, bo to daje mega możliwości trollowania, ludzie się obrażają, stoją na respie
albo po prostu wychodzą, a przeciwnik specjalnie może nie chcieć pushować tylko nabijac kille itp.

Wracając do LoLa... w LoLu są blue i red buffy (a raczej moby po których zabiciu je dostajemy) które jeszcze bardziej psują rozgrywkę, przykładowy shaco może zgarnąć oba buffy i na 3cim lvlu zrobić miazgę z mida bez żadnego problemu, ten buff daje nieskończoną ilość many praktycznie a red daje znaczną przewagę w dmg. Dla mnie to totalna kicha. W LoLu są jeszcze tzw. Summoner Spelle które wybiera się przed rozgrywką, tego też niema w innych grach moba. [dokładniejsze info - http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Summoner_spell]

Secret Shop = Kupuje się tam itemy które nie są normalnie dostępne w bazie a są potrzebne do budowania itemów, znajduje się tutaj Obrazek

Podsumowując Różnice:

League of Legens = krzaki, red/blue buff, gra 3x wolniejsza od doty/hona, brak stasha, courierów, teleport do bazy na "b" kiedy chcesz, trwa kilka sekund, brak możliwości kupna tp do wierzy i summoner spelle, brak secret shopa (mam nadzieje że niczego nie pominąłem)

Gra jest F2P z mikropłatnościami

Heroes of Newerth Gra Doto-Podobna, te same zasady, dużo gorszy balans i pomimo że z początku był, ostatnio został usunięty secret shop.

Gra przeszła w model F2P, na podobnej zasadzie jak LoL, tylko zamiast 10ciu losują 15ście postaci. Nawet dla tych którzy mieli wcześniej zakupioną grę dodano coś takiego jak Early Access, czyli jeśli chcesz pograć sobie nowo wydanym herosem to musisz zapłacić albo poczekać bodajrze miesiąc. Czyli pomimo tego że gdy kupywałeś grę w regulaminie było jasno i wyraźnie napisane że OPRÓCZ ZMIAN CZYSTO KOSMETYCZNYCH NIE BĘDZIE DODATKOWEGO PŁACENIA. Tak więc twórcy HoNa są po prostu hamscy i jedyne czego chcą to Waszych pieniędzy, wiele ludzi przestało grać z tego powodu, ale ja się nie dziwie.

Dota 1 i 2 A więc pierwotna gra moba która zapoczątkowała to wszystko, co do doty 2 to tutaj niema co się oszukiwać że gra jest najlepiej zrobiona, ogromne znaczenie
miało to że gra ta po prostu była robiona ostatnia, mogli zobaczyć jakie błędy popełnili poprzednicy, wprowadzić poprawki i dodać nowe praktyczne rozwiązania.

Ja osobiście twierdzę że ludzie nie przestaną grać w LoLa na rzecz Doty dlatego że to właśnie ta gra jest najprzyjaźniejsza dla nowych graczy i po prostu najłatwiejsza, ale Dota
i tak zapewne znajdzie ogromne grono swoich fanów :)
Obrazek
FrosT

Postprzez Behemoth » 24 marca 2012, o 12:37

Grałem trochę w DOTĘ 2 i już poczułem w niej ducha gier zespołowych made by Valve - czyli to jak mocny jesteś zależy od tego jak mocny jest twój team. No i postaci gadające znajomymi głosami np. Sniper głosem Sinpera z TF2 (nawet tekst te same sadzi), Omniknight głosem chyba Billa z L4D, czy Mirana głosem zdaje mi się Alyx Vance.
Behemoth
Administracja Pickupów

Postprzez Qens » 24 marca 2012, o 12:48

Powiem ci ziom ze w honie weteranem jesteś napewno ale dota to nie to samo D:. Ciezko ci chyba cokolwiek mówic po zagraniu kilku meczów. Małe poprawki
Wracając do posta frosta dobra recenzja ale nie do końca.

Obrazek
Obrazek
chyba nie musze nic mówić.
i jeszcze:
Maginą (Magebane z hona)
Maginą (Magebane z hona)
Maginą (Magebane z hona)

Chciałeś powiedzieć Maginą z doty1. 99% jest z doty 1 a postacie z lola i hona są z niej zerżnięte. Wiec mówiac Maginą z hona jesteś w błędzie.

Dla mnie dota 2 jest łatwiejsza bo jak gram w lola to padam bo mnie oczy jebią.
*rozmowa głosowa*
Qens: Ja wale
Pepesh: Też bym chciał.
Qens

Postprzez FrosT » 24 marca 2012, o 14:40

Chodziło mi o to że Magina to inaczej Magebane w HoNie, tylko zamiast "z hona" powinienem napisać "w honie".
W dotę zwykłą (wc3) grałem kilka miesięcy, zagrałem w tym czasie około 500 meczy, i muszę przyznać że baardzo mi się spodobała,
tylko troszkę pierdółek trzeba było pobrać typu dotakeys itp.

Powiedziałem w swoim poście że większość postaci była przenoszona z doty do hona dopuki valve nie zastrzegło sobie praw autorskich, ursa i huskar też nie są aż tak mega OP, co prawda rosh solo na 6tym lvlu to jest coś ale ward załatwia sprawę, więc nie przesadzajmy. Na Urse naprawdę dobrym sposobem jest slow, nie podejdzie - nie biję, nie biję - nic nie robi.. Uwież mi że w HoNie jest z prawie 100 postaci jakieś 40 OP, Nomad, Swiftblade (czyt. Juggernaut), Predator, Berserker, Zephyr, Rampage.. Nie chcę mi się dalej wymieniać ale uwież że tego jest sporo, Zephyr to postać na agi a jest praktycznie nie śmiertelny i przy dobrym operowaniu nie musi kupywać żadnego hp rega na start, (nawet durny stack tangosów jest zbędny), Rampage ma łącznie 8 sekund stuna, (pierwszy, trzeci spell i ulti stunnuje!!! Przy czym zaczynając od pierwszego zdąrzy się odnowić zanim skończysz to combo a po pierwszym znowu jest trzeci).

A moja ulubiona postać to Storm Spirit (Dr Repulsor)

Qens napisał(a):99% jest z doty 1 a postacie z lola i hona są z niej zerżnięte.

I tutaj się nie zgodzę bo jest to max 40%, żadne 99%

Dota i HoN to jest praktycznie to samo, ale Dota staje się lepsza przez poprawki które twórcy wnieśli do gry, i postaci które w Docie są dużo bardziej zbalansowane (jesli nie grałeś w hona to może Cie to dziwić) i niema czegoś takiego jak postać bez użyteczna, a w honie niestety tak się zrobiło...
Obrazek
FrosT

Postprzez s4rd3l » 24 marca 2012, o 14:58

Dzięki FrosT za jedyną chyba rzeczową wypowiedź w tym temacie. Połowy co prawda nie zrozumiałem z uwagi na slang, ale rozumiem że jest to nieprzetłumaczalne albo zrozumiałe jak się tylko zacznie grać. :wink:
Mnie niestety takiej szansy nie dano, tak więc Dota 2 ma u mnie wielki minus już w przedbiegach. W HoN mogę zagrać bez łaski, sztucznie pompowanego popytu i karmienia spekulantów.
Zresztą zacząłem grać w WoWa i Everquesta, więc braku Doty nie odczuję. Kij im w oko i kotwica na grób.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez adriano66 » 24 marca 2012, o 15:05

Zdajesz sobie sprawę, że DOTA 2 to... zamknięta BETA?
O jakiej szansie mówisz ^^
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez s4rd3l » 24 marca 2012, o 15:29

Mówię o chorym i stanowiącym doskonałą pożywkę dla wszelkiej maści spekulacji systemie dystrybucji zaproszeń czy też kluczy do onej bety.
Obrazek
s4rd3l

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry, nie tylko na Steam