Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Polskie Serwery A Polscy Gracze

Forum dotyczące serwerów Team Fortress 2 i wszystkiego co z nimi związane.

Polskie Serwery A Polscy Gracze

Postprzez NuLL » 24 lutego 2009, o 18:58

Ciekawi mnie dlaczego Polscy gracze graja w wiekszosci na zagranicznych serwerach. W PL oblegane sa w zasadzie 2 serwery - Neostrada oraz FPS-Arena.
Co sklania graczy do gry na serwerach spoza Polski? Czy graczy jest naprawde taka mala garstka ze starczy jedynie na 2 serwery? Czy poprostu brakuje serwerow?
Co was zniecheca do gry na serwerach z PL? Co by was sklonilo do gry na tych serwerach?

Jakies mody? Ciekawe mapy? Czy poprostu zeby bylo z kim grac?

To nie jest od tak sobie o jakis temat gdyz uwazam ze to powazny problem i moznaby bylo zrobic cos w tym kierunku, zeby nam gracza gralo sie porzadnie we wlasnym gronie.
NuLL

Re: Polskie Serwery A Polscy Gracze

Postprzez Payne » 24 lutego 2009, o 19:07

Zbyt mało polskich serwerów z prawdziwego zdarzenia. Jest tylko neo i fps (a i tak pozostawiają wiele do życzenia) no i serwery klanowe. Jest chyba jeszcze kilka publiców polskich, są natomiast przekombinowane, nastawione na ten cały 'fun', gdzie grane są idiotyczne mapki i dzieciaki krzyczą zamiast grać. Co mnie zniechęca? Jak mówię, milion customowych mapek na serwerze. Owszem są świetne customy (jak warpath, turbinka czy coś w tym stylu), ale zdecydowana większość to głupie, brzydkie, beznadziejne 'coś'. Jak widzę taką mapkę, odechciewa mi się gry. Chcesz się 'pobawić'? Pobaw się małym :)

I nie mam nic do takiej np. fps-areny, jak zbierze się ekipa jest bardzo przyjemnie. Chociaż dobijają mnie te cudaczne customy.

*zaznaczam, że dawno nie wchodziłem na żadnego polskiego puba oprócz neo i fps-areny, możliwe, że one już nie istnieją lub coś się zmieniło. Ale jak grałem, tak to wyglądało. A fajnych serwerów brakuje, to widać gdy fps jest cały czas pełna a ludzie czekają tylko, żeby się wbić.
Obrazek
Payne

Postprzez NuLL » 24 lutego 2009, o 19:18

To moze pora zrobic cos w tym kierunku i postawic serwer ktory by zadowolil wiekszosc graczy.
Zrobiloby sie temat gdzie gracze by dawali swoje propozycje map i innych i sie taki serwer postawilo. Albo wieksza ilosc.
Serwery dla graczy a nie na sile :]

A portal TF.pl nie myslal o swoim serwerze?:)
NuLL

Postprzez majan_pl » 24 lutego 2009, o 19:22

Moim zdaniem to nie ma sensu bo większość graczy tu nie zagląda albo nie wie że takie coś istnieje
majan_pl
Moderator

Postprzez NuLL » 24 lutego 2009, o 19:27

Ale czy ktos musi zagladac?

Jak bedzie skromna grupa osob ktora by na takim serwerze grala to pewnie po znajomych by sprawdzali z ciekawosci. I kto wie moze by sie cos rozwinelo :)

Moim zdaniem sprobowac warto - to nic nie kosztuje.
NuLL

Postprzez Qnik2 » 24 lutego 2009, o 19:33

yyy,postawienie serwera nic nie kosztuje?od kiedy?
Nie,nie kliknę w twój żałosny spamerski link do jakiejś zasranej browserówki.Spieprzaj na onet.
Qnik2

Postprzez NuLL » 24 lutego 2009, o 19:34

Serwer jest do zalatwienia za free. Wystarcza chetni :)
NuLL

Postprzez Xantraz » 24 lutego 2009, o 20:10

NuLL napisał(a):Serwer jest do zalatwienia za free. Wystarcza chetni

Pustych polskich serwerów jest nawet sporo - UpolujMiSkilla, EPS, Remiza, STER-gaming z suframi, parę privów, na które jak poprosisz admina i grasz w miarę dobrze, to wbijesz.

Problem jest inny - ludzie wolą pograć FFA, niż grać poważniej. Widać to choćby po pickupach (dużo osób gra tylko w weekendy), po serwerach, które wymieniłem (zdarza się, że stoją puste, albo wejdzie ktoś na nie raz na jakiś czas). Na Neo i FPSA są kryty. A na innych (przynajmniej na privach i EPS, z tego co mi wiadomo) są wyłączone. A to się graczom FFA nie podoba.

Tak więc jak masz jak załatwić serwa za free (choć nie chce mi się w to wierzyć), to lepiej postaraj się, aby to któryś z dwóch topowych FFA się wzbogacił o sloty albo spytać osoby od pickupów, czy nie chcieliby drobnego wsparcia, bo kolejny serwer FFA IMO nie jest potrzebny.
Xantraz
Darczyńca

Postprzez Devil_son » 24 lutego 2009, o 20:19

Bo zawsze jest pewność że ktoś na tych serwerach gra. Nie zastaniemy tam sytuacji że po jednej mapie wychodzi 3/4 graczy i kilka kolejnych map to 8x8.
Na pozostałych Polskich serwerach wszystko działa na zasadzie lawiny: serwer jest pusty-> ktoś wchodzi-> gracze czekający w kolejce na Neo lub FPS wchodzą -> serwer jest prawie pełny ->osoby zaczynają odchodzić -> po kilkudziesięciu minutach zostaje 3 graczy -> serwer stoi pusty przez kilka godzin, do kilku dni-> dołącza gracz, który przez ten cały czas ściągał mapy.
Jeśli jesteś zbyt zajęty czytaniem tego, to najprawdopodobniej okradam ci dom.
Devil_son

Postprzez Arytmetyk » 24 lutego 2009, o 20:49

A więc drodzy bracia rodacy. Sprawa przedstawia się dosyć prosto. Są trzy polskie serwery... Przynajmniej tyle znalazlem(bez hasła, podłączeni gracze). Na neostradzie nie grywam... Lagi tam mam nie wiedzieć czemu. Na fps-ie grałem naprawdę długo, ale z nudziło mi się czekanie pół godziny na slota. Kupiłbym 'slota rezerwowego' ale 30zl/mc ... Tyle to serwer kosztuje. Natomiast surf jest dobry... ale na pół godziny. I tu drodzy bracia rodacy wysuwam sie z inicjatywą. Może niech każdy tutejszy user odżałuje te 4 zł, jak się złożymy, możemy sie postarać o serwer, który będzie wynikiem kompromisu. Ale ja jestem Arytmetykiem, nie lubie gadać, przejdę do liczenia. Na gamepadzie jeden slot do TF2 w Polsce kosztuje 11zł. Wychodzi na to, że utrzymanie 24-slotowego serwera miesięcznie będzie kosztować 264zł. Gdyby każdy miał dać po 4 złote mueislibyśmy znaleźć 66 takich entuzjastów. Gdyby każdy miał dać po 8 zł , potrzebowaliśmy 33 darczyńców. Darczyńcy dostaliby reserved-sloty, na servie byłoby reklamowane teamfortress.pl , Polska Liga Ziemniaczana i postaralibyśmy aby TF2 był grą w Polsce znaną i szanowaną. Ludzie zaczeliby w to grać, powastałyby już z ich inicjatywy nowe serwery...

A więc drodzy towarzysze, to my tworzymy historie. To my mamy okazję zmienić sytaucję na liście serwerów. Przyszłość jest w naszych rękach, to może właśnie my wygryziemy cs-a! Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta jesteście skłonni w to uwierzyć.

Przy okazji - to mój pierwszy post na forum, także witam :D

Pozdrawiam, Arytmetyk.
Luki nie ma uprawnień do cytowania moich wypowiedzi.
Arytmetyk

Postprzez Chojny » 24 lutego 2009, o 21:00

Zapominacie troszkę o EPS, a przez wyłączone kryty i losowy dmg serwer potrafi przyciągnąć nawet zagranicznych graczy. Cały problem to żeby na serwerze pojawiło się 6-8 osób, wtedy w 20 minut serwer się zapełnia. Mój apel: nie zrażajcie się tym że na serwerze jest 1-2 osoby, jeśli ja zauważam taką sytuację to wchodzę i zmieniam mapę na arenę żeby mimo małej ilości graczy dało się sensownie pograć, a jak ludzie się schodzą - wracamy do normalnych map.
Obrazek
Chojny
Darczyńca

Postprzez Posterunkowy Głodek » 24 lutego 2009, o 21:04

Arytmetyk, jeżeli znajdziesz takich 66 czy 33 polaków którzy dadzą nawet 1zł na taki cel, to będzie cud!

PS: też mój pierwszy post :D
Posterunkowy Głodek

Postprzez Master PL » 24 lutego 2009, o 21:09

Arytmetyk napisał(a):A więc drodzy bracia rodacy. Sprawa przedstawia się dosyć prosto. Są trzy polskie serwery... Przynajmniej tyle znalazlem(bez hasła, podłączeni gracze). Na neostradzie nie grywam... Lagi tam mam nie wiedzieć czemu. Na fps-ie grałem naprawdę długo, ale z nudziło mi się czekanie pół godziny na slota. Kupiłbym 'slota rezerwowego' ale 30zl/mc ... Tyle to serwer kosztuje. Natomiast surf jest dobry... ale na pół godziny. I tu drodzy bracia rodacy wysuwam sie z inicjatywą. Może niech każdy tutejszy user odżałuje te 4 zł, jak się złożymy, możemy sie postarać o serwer, który będzie wynikiem kompromisu. Ale ja jestem Arytmetykiem, nie lubie gadać, przejdę do liczenia. Na gamepadzie jeden slot do TF2 w Polsce kosztuje 11zł. Wychodzi na to, że utrzymanie 24-slotowego serwera miesięcznie będzie kosztować 264zł. Gdyby każdy miał dać po 4 złote mueislibyśmy znaleźć 66 takich entuzjastów. Gdyby każdy miał dać po 8 zł , potrzebowaliśmy 33 darczyńców. Darczyńcy dostaliby reserved-sloty, na servie byłoby reklamowane teamfortress.pl , Polska Liga Ziemniaczana i postaralibyśmy aby TF2 był grą w Polsce znaną i szanowaną. Ludzie zaczeliby w to grać, powastałyby już z ich inicjatywy nowe serwery...

A więc drodzy towarzysze, to my tworzymy historie. To my mamy okazję zmienić sytaucję na liście serwerów. Przyszłość jest w naszych rękach, to może właśnie my wygryziemy cs-a! Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta jesteście skłonni w to uwierzyć.

Przy okazji - to mój pierwszy post na forum, także witam :D

Pozdrawiam, Arytmetyk.

Ale polskich serwerow jest wiecej, chodzi o to ze ludzie tam nie graja, bo wola poczekac. Poszperaj troche na forum, a zobaczysz, ze serwery stoja puste, a admini zapraszali na serwer ( sam jestem adminem jakiegos serwera, stodoly? ) i chyba on dalej stoi pusty bez adminow, bez ludzi chetnych do gry itp itd.
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez NuLL » 24 lutego 2009, o 21:23

Ale nie chodzi o to zeby ktos placil bo wiadomo jak to w PL jest.
Jezeli by sie zadeklarowalo chec gry to i serwer by byl od "jmk" z PCL.
Sam ma postawione 3 ( 1 off ) serwery ale nikt nie gra. Moze to wina map czy czegos. Ale jezeli by sie gracze wypowiedzieli o mapach, ustawieniach itp. mysle ze postawienie serwera nie byloby przeszkoda.
O wsparciu jakims serwerem dla PLZ dam mu znac i mysle ze on sam osobiscie sie tutaj udzieli :)

Na zagranicznych serwerach duzo osob gra tam gdzie jest grana tylko 1 mapa. To przyciaga duzo graczy z zagranicy. A Polakow?
Czy serwery PL typu ONLY maja jakas szanse sie wybic?
NuLL

Powrót do Serwery Team Fortress 2