Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Polskie servy - monotonne mapy

Forum dotyczące serwerów Team Fortress 2 i wszystkiego co z nimi związane.

Polskie servy - monotonne mapy

Postprzez emace » 8 stycznia 2009, o 14:04

Witam. Megazord[PL] z tej strony :) Grając już ponad 300 godzin w tf'a nasunęła mi się jedna myśl. Mianowicie brak zainteresowania graczy "nieklasycznymi" mapami. Gdzie nie wejdę to wiem, że i tak przez kilka godzin przyjdzie mi walczyć na dustbowlu, goldrushu, granary, well'u, gravelpicie, badwater itd... De facto są to faktycznie bardzo dobre mapki i bardzo je lubię lecz przecież jest tyle całkiem ciekawych map typu cashworks, mill2, observatory, aerospace czy chociażby vertigo_beta3, z odrobiną zieleni, które to są pewną odskocznią kolorystyczną od szarości i pastelowych barw klasycznych map oferując przy tym całkiem przyzwoitą rozgrywkę. Jak tylko zaczyna się głosowanie dajmy na to :

1.goldrush
2.granary
3.vertigo_beta
4.egypt
5.aerospace

...i tak wiem że albo mi się przyjdzie zmierzyć na goldrushu albo na egipcie :)
Panowie ( i panie ) może by tak trochę ponapierd....na innych mapkach???!!!
Życzę niestandardowych "nextmapów" ;) pozdro
emace

Re: Polskie servy - monotonne mapy

Postprzez vosen » 8 stycznia 2009, o 14:53

nie
vosen
Darczyńca

Postprzez Akiro10 » 8 stycznia 2009, o 14:55

Drogi Mega kolego. Przyczyny dla których inne ( nowe mapy ) nie są w modzie;

1. Trzeba się ich uczyć. A nie każdemu się chce.
2. Gracze mają zazwyczaj obcykane główne mapy i trzymają się pewnych nawyków podczas ich rozgrywania. Nowa mapa niesie nowe wyzwania.
3. Lenistwo.
4. Pęd owczy. Nie mylić z popędem.
5. Nie są grane w oficjalnych rozgrywkach, w związku z czym, niektórzy uważają granie na nich za stratę czasu.
6. Nie są dostosowane do;
a) dużej liczby graczy
b) małej liczby graczy
7. Jest też element losowy, czyli nastrój graczy.
Akiro10

Postprzez kon » 8 stycznia 2009, o 15:16

DROGI MEGAZORDZIE

moim zdaniem customowe mapy sa nie grane z jednego podstawowego powodu.

a mianowicie
nie sa tak dobrze przemyslane, jak mapy standardowe.

Ukryty tekst:
kon

Postprzez Qnik2 » 8 stycznia 2009, o 16:42

pierwszy raz zgadzam się z koniem totalnie i w całej rozciągłości,większość customowych map jest siermiężna,nieprzemyślana i cholera wie czemu diablo popularna

custom=quit
Nie,nie kliknę w twój żałosny spamerski link do jakiejś zasranej browserówki.Spieprzaj na onet.
Qnik2

Postprzez Ozi » 8 stycznia 2009, o 17:58

Akiro10 napisał(a):bla bla bla...

7. Jest też element losowy, czyli nastrój graczy.

8. ludziom nie chce się czekać, aż się ściągną
Ozi

Postprzez Xantraz » 8 stycznia 2009, o 18:34

Po prostu mapki ograne sprawiają więcej przyjemności - nie ma przyjemności z grania po mapkach, na których co chwilę się gubisz.
A customy są dobre jako "przerwa" między mapkami ogranymi. Ot tak, żeby nie mdliły nikogo ciągłe dusty i goldy.
Jak chcesz grać na innych mapkach, to graj. W Europie jest od cholery serwów, ping nie jest jakiś koszmarnie wysoki, a wybór mapek wręcz nieograniczony.
Xantraz
Darczyńca

Postprzez emace » 8 stycznia 2009, o 19:34

spoko, chciałem zobaczyć wasze zdanie. gram na innych servach, choćby ukcs czy też wireplay, z jednej strony macie racje, z drugiej natomiast argument, że gracze nie znają mapy jest kiepski bo dopóki nie pograją i nie obczają to nie będą wiedzieć co i jak ( zgdonie z cytatem, który wisiał w mojej podstawówce : "wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe" ;) ), pozdro dla wszystkich!
emace

Postprzez TONY_ » 8 stycznia 2009, o 20:12

Nie znam innego fpsa w którym gracze chętnie grali by na customach;x
http://gralniatonyego.blogspot.com - Nowinki, poradniki, ciekawostki ze światka gier w które gram ja:) Zapraszam!
TONY_

Postprzez Art » 8 stycznia 2009, o 20:17

Na customach robią tysiące rzeczy nie potrzebnych, tu beczka, tam krzesełko, tu stolik a fps spadają do 5...
Art
Darczyńca

Postprzez Chojny » 8 stycznia 2009, o 21:05

To że większość customów jest do bani nie znaczy że wszystkie są. Jedynym rozwiązaniem na granie tych ciekawszych (a mniej popularnych) jest sztywny mappool, bo jak jest głosowanie dajmy na to jedna mapa standardowa + 4 nieznane cutomy z dopiskiem _bx (x = liczba od 1-4 mniej więcej), to na takiej neostradzie gdzie gra większość nowych graczy wszyscy cisną znajomy napis żeby nie tracić czasu na ściąganie mapy. Szkoda, bo przez to tracimy możliwość poznania kilku naprawdę bardzo dobrych cutomów. Ale i dobrze bo omija nas mnóstwo tragicznych ;)
PS Postuluję o usunięcie i skazanie na niepamięć cp_egypt. Mapa jest grana bodajże najczęściej z customów (może poza laborem), a IMO jest beznadziejna i nudna.
Obrazek
Chojny
Darczyńca

Postprzez try_play » 9 stycznia 2009, o 00:02

hmmm mi standardy nieprzeszkadzaja chociaz mogli by zrobić kilka map np ; orange itp ;D a mnie najbardziej wkur*ia to ze jak juz kolesie maja kompa dobrego na serva to zakladaja typu ONLY WELL , ONLY DUSTBOWL itp... i tak 6 servow zamiast 1 dobrego ;/// to mnie rozwala
Pozdro^^
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
try_play

Postprzez kon » 9 stycznia 2009, o 11:28

try_play napisał(a):hmmm mi standardy nieprzeszkadzaja chociaz mogli by zrobić kilka map np ; orange itp ;D a mnie najbardziej wkur*ia to ze jak juz kolesie maja kompa dobrego na serva to zakladaja typu ONLY WELL , ONLY DUSTBOWL itp... i tak 6 servow zamiast 1 dobrego ;/// to mnie rozwala
Pozdro^^

nom ciekawy jestem jakiego kompa ma typ z wireplayu ze stawia tyle serweruf!!! bede sobie musial z nim o tym pogadac :P :P :P :P :D :D :D :D :) :) :)
kon

Postprzez panteq » 9 stycznia 2009, o 21:31

jest kupa orangow...
panteq

Powrót do Serwery Team Fortress 2