Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Neostrada / Crits / Ankieta

Forum dotyczące serwerów Team Fortress 2 i wszystkiego co z nimi związane.

Krytyczne strzały powinny być:

Ankieta wygasła 4 lutego 2008, o 15:16

WYłączone
16
40%
Włączone
24
60%

Liczba głosów : 40

Re: Neostrada / Crits / Ankieta

Postprzez wiecek » 28 stycznia 2008, o 16:09

I dobrze że takie strzały są. Dzięki nim gra się urozmaica, nie jest taka nudna.
wiecek

Postprzez yoy » 28 stycznia 2008, o 16:31

Muszę trochę zgodzić się z przedmówcą, ale moim zdaniem "krytyki" to takie losowe pójście na łatwiznę sam miałem kiedyś 5 takich strzałów pod rząd grubasem. Nie to żeby mi się to nie podobało, ale tak jak mówił przed-przed mówca strzały te nie są dowodem dobrej gry tylko fartem.
Dobrze gada dolejcie mu piwa!
yoy

Postprzez Iron » 28 stycznia 2008, o 16:45

Według mnie krytyki się czasami przydają ponieważ np: jest grubas i ma 100hp a ty jesteś medyk z drużyny przeciwnej i trafia ci się krytyk więc dasz rade go zabic a bez niego to ty byś nieżył.Ma też inne zalety dzięki takiemu niespodziewanemu krytykowi możesz wygrac grę np: Jesteś pyro leczonym przez medyka, jest ostatni punkt a z tylu wyskakują 2 grubasy, trafił ci się krytyk i udało ci się ich zdjąc, a bez niego to było by trzeba się dalej męczyc.Więc krytyki rzadko się trafiają ale jak się trafią to sie mogą bardzo przydac. Z góry sorry za błędy dyslekcja.
...
Iron

Postprzez Pafun » 28 stycznia 2008, o 17:20

Moje zdanie, krytyki powinny być włączone. Dlaczego?
Ja gram dla zabawy, dla przyjemności, a krytyki faktycznie urozmaicają rozgrywkę. Oczywiście wiadomo, że jak się dostanie krytykiem to człowiek jest wkurzony, ale przecież sam ma taką samą szansę na zadanie krytyka więc raz ktoś mnie, a raz ja kogoś. Krytyki nie są na tyle częste by znacząco wpływać na rozgrywkę choć przyznaję, że czasami mogą pomóc przejąć punkt. Czy to źle? Nie wydaje mi się, choć oczywiście jest to tylko mój punk widzenia.
Zuko, piszesz, że denerwujesz się krytykami bo to jest fart, nie sprawa treningu. No cóż. Neostrada jest serwerkiem publicznym więc jako taki chyba nie służy specjalnie do szkolenia się, a raczej do zabawy. Wydaje mi się, że jak ktoś się chce szlifować swoje umiejętności, to ma do dyspozycji serwery klanowe bo tacy gracze dla klanów najczęściej należą.
Pewno twoją flustrację wywołuje fakt, że jakiś "markowy" gracz może zostać zabity przez nowicjusza bo temu się poszczęściło i strzelił krytykiem. No i co z tego? Czy na prawdę każdą grę trzeba traktować śmiertelnie poważnie i zaraz się denerwować jak ktoś po prostu miał szczęście i trafił krytykiem? Gdyby tak każdy był wrażliwy to by np. nikt nie startował w skokach narciarskich (że wspomnę naszą narodową dyscyplinę :-)) bo zaraz by było, że ten miał wiatr lepszy, a tamten gorszy. Przecież zmienność wiatru to też kwestia szczęścia. Jak ktoś jest dobry to poradzi sobie w każdych warunkach, a jak ktoś ma tylko szczęście to raz czy dwa razy może uda mu się wygrać ale wielkiej kariery to nie zrobi. Zresztą unikanie krytyków to też może być nauka dla wytrawnych graczy. Ponoć na ustawkach klanowych krytyków nie ma więc i nie ma tam problemu z fartem bądź jego brakiem.
Tak trochę OT to czasami się dziwie w jaki sposób niektórzy gracze załapują się do klanu choć widać, że gra im słabo wychodzi i przegrywają. Oczywiście wtedy lecą bluzgi na innych graczy, że to, że tamto bo przecież jak oni są w klanie to już ze zwykłymi graczami przegrywać nie mogą. Jak będą mieli krytyki to przynajmniej będą mogli zrzucać winę na to, że jakiś lamer ich zabił bo miał krytyka ;-) Nie będę rzucać ksywkami bo zaraz się awantura zacznie. Oj, trochę się rozpisałem ale cóż, akurat miałem chwile czasu.
Pafun

Postprzez Synt » 28 stycznia 2008, o 17:38

Ja też jestem za krytykami bo to one urozmaicają grę i czynią ją bardziej satysfakcjonującą. W sumie wychodzę z tego założenia, że jeśli twórca gry zastosował takie rozwiązanie to dlaczego ma ono być wyłączane ?? To samo było w CS gdzie na wielu serwerach została wyłączona możliwość kupowania snajperki bo ona była dla lamek ... n/c jak niby ta broń jest lepsza to graj z nią albo daj pograć innym. To samo jest z krytykami w TF2, każdy ma równe szanse na krytyka i jest to pewne urozmaicenie gry które wprowadził twórca z jakimś zamiarem i wyłączanie tego jest głupotą... To tak jak by zabronić grać snajperem bo on może jednym strzałem zabić każdego n/c.
Synt

Postprzez Pafun » 28 stycznia 2008, o 17:49

Wiesz Zuko, pytanie dotyczyło Neostrady, a tam zazwyczaj jest dość sporo graczy więc utrzymać się przy życiu tak długo się nie da jak na serweru na którym grałeś (przy małej liczbie graczy). Druga sprawa to to, że jesteś dobrym graczem więc fragowanie przychodziło Ci łatwiej niż twoim oponentom. Jesteś adminem więc podejmujesz decyzję, ja wyraziłem swoje zdanie bo prosiłeś o uzasadnienie. Zresztą za krytykami przemawia jeszcze jedno. Jak tak z rakiety bezpośredni uda się przywalić to gość w dość spektakularny sposób rozwala się na kawałki. Na prawdę w niewielu grach takie coś jest, a popatrzeć miło :mrgreen:
Pafun

Postprzez BOMBel » 28 stycznia 2008, o 19:43

Jak dla mnie krytyki są bardzo dobrym pomysłem urozmaicającym grę, choćby z tego względu, że często po prostu cieszymy się, gdy los obdarzył nas boostem :) Ameryki nie odkryłem, zgadzam się z przedmówcami: krytyki na tak!
BOMBel

Postprzez Art » 28 stycznia 2008, o 20:28

Ja jestem zdecydowanie na NIE , co to za frajda zabić kogoś 1 rakieta itp.? Przykład? gravel pit na B. przeważnie na publikach grają ludzie co sie uczą , są słabi itp. i co? nikt z nich sie nie spodziewa tego ze ktoś może mu skoczyć na głowę i zabić 5 osób 1 rakieta a 2-gą dobić next 3 co przeżyło... co to za fan , co prawda zabije sie w tym momencie 8 osób w 3sec(wiem bo teraz bez critow jest łatwo zabić 1-3) , ale sam się wtedy wkurzam bardziej niż wy że często nie liczą sie umiejętności a crity, tez może być przykładem grubas , fajnie cacy wszystkich zabijasz na publiku , a to tylko dlatego ze szczęście miałeś na crity , myślisz hmmm jadę po 5 osób na raz to idę do klanu , dostajesz sie do jakiegoś i wszyscy cię jada, jeśli naprawdę myślicie o ciekawej grze to lepiej zaczynać bez critow , a jak ich chcecie to targać na inny serwer.(widziałem nawet serwer gdzie mogłeś se premium kupić i bawić sie typu: 6 rakiet , za zabicie +50hp itp. może tu tez tak zrobimy "bo ciekawiej")
Takie jest moje zdanie, wiec jestem zdecydowanie na NIE!
Art
Darczyńca

Postprzez Vice » 28 stycznia 2008, o 22:06

na duzych serwerach powyzej 20 graczy dobrze jest walczyc krytyki, czasem w neiktorych miejscach np na dustbowl bez krytykow nie przejdziesz :D
co innego jest grac bez krytykow mecz z limitami a co innego grac w mase ludzi na publiku gdzies polowa teamu to albo pyro albo engi albo co tam innego
Vice
Darczyńca

Postprzez Mac » 28 stycznia 2008, o 22:06

Ja zagłosowałem na tak.
Neostradów mamy aż dwie więc na jednej mogą być krytyki, a na drugiej obejdzie się bez krytyków. Jak ktoś bedzie chciał grać for fun to wejdzie na neo #1, a jak będzie chciał poskilować to wejdzie na neo #2. Proste i przyjemne :)
Mac

Postprzez retro » 28 stycznia 2008, o 22:33

Osobiście wolę grę bez krytyków, tak też zagłosowałem. Jestem jednak w stanie zrozumieć argumenty ludzi którzy woleliby krytyki zachować, głosy jak na razie rozkładają się równomiernie, w takiej sytuacji dobrą wydaje się być sugestia Mac'a - jeden serwer taki, jeden taki. Pytanie który miałby być bez krytyków - ten dustbowl only czy ten "normalny"? Jeżeli decydowalibyście się na rozwiązanie z podziałem serwerów to osobiście wolałbym żeby bez krytyków był serwer "normalny".

pzdro600
retro

Postprzez Archon » 28 stycznia 2008, o 23:41

Ja głosowałem na NIE a dlaczego?
Poniewarz Krytyki są niesprawiedliwe. Załóżmy że biją się 2 Soldiery, jeden z nich miał jakieś 10 hp a drugi 90 hp i nagle ten pierwszy walnął Krytyka i ten drugi umiera. Podobnie jak ktoś dla zabawy się bije na Melee to tak samo jedni mają Krytyki i wygrywają. Krytyki powinny być tylko jak już jakaś drużyna wygra na końcu choć to też powinni jakoś usunąć.
Podpis będzie wyświetlany u dołu każdej z odpowiedzi użytkownika.
Archon

Postprzez NmICH » 28 stycznia 2008, o 23:59

Zagłosowałem na tak.
Niestety ponieważ mój post jest dosyć późno więc powtórzę większość opinii, które już padły, czyli:
- urozmaicają grę, i wprowadzają nieco trochę szczęścia (czyli masz szanse zabić jakiego killera), a poza tym bardzo lubię ich "wygląd" :-)
A profesjonaliści, na swoich meczach i tak mają je wyłączone, więc właściwie dlaczego narzucać to lamerów i innym takim... {czyli Mnie}?
A jeden serwer taki, drugi taki - to niezły kompromis (coś jak Polska solidarna, i Polska liberalna)
NmICH
Darczyńca

Postprzez dynia » 29 stycznia 2008, o 11:45

moga byc dlaczego nie? zdazyly mi sie z 3 - 4 razy... i juz nie przesadzajcie bo piszecie jak by
przeciwnik mial je non stop :wink:
dynia

Postprzez Apach » 29 stycznia 2008, o 12:50

Ja zaglosowalem na nie czyli aby WYlaczyc krytyki.
Dlaczego?
Odpowiedz jest prosta. Trafienia krytyczne wprowadzaja dysbalans gry. Sa to trafienia losowe i tak jak kilka osob wczesniej napisalo, w przypadku "wejscia" krytyka nie licza sie umiejetnosci, a szczescie. W takim przypadku zaden gracz nie ma rownych szans. Bo trafienia krytyczne nie sa ustawione w taki sposob ze kazdy w trakcie rozgrywki dostanie ich np. dwa. Takie ustawienie jest niewykonalne w przypadku gry na punkty (a nie na czas). Generalnie rzecz biorac nie bede powtarzac poprzednikow, bo podzielam zdanie innych osob w tej kwestii.
Jednak druga strona medalu jet taka, ze trafienia krytyczne sa fajnie, i trzeba dostosowac sie do opinii ogolu, bo wkoncu panuje demokracja. Kazdemu chyba sprawia radosc, jak za jednym strzalem zdejmie upierdliwego gracza lub grajac Heavy'm dostanie kilka krytykow pod rzad zdejmujac na raz kilku graczy druzyny przeciwnej. Jestem w stanie to zrozumiec. Przeciez serwery publiczne nie sluza rozgrywkom turniejowym, a dobrej zabawie. Mac przedstawil stosunkowo dobre wyjscie, krytyki mozna wylaczyc na serwerze "Dustball only", a na zwyklej neostradzie na spokoju moga zostac tak jak sa.
Apach
Darczyńca

Następna strona

Powrót do Serwery Team Fortress 2