Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Team balance (a wlasciwie jego brak) na polskich serwerach.

Forum dotyczące serwerów Team Fortress 2 i wszystkiego co z nimi związane.

Team balance (a wlasciwie jego brak) na polskich serwerach.

Postprzez retro » 23 stycznia 2008, o 13:01

Elo Elo Paulo Coehlo! (sux!)

Doszedlem do wniosku ze trzeba wreszcie poruszyc temat zbalansowania team'ow na naszych serwerach, jakos watpie zeby tylko mnie to piekielnie irytowalo. Wczesniej ostro online gralem praktycznie tylko w Q3 i tam KAZDY lepszy, dluzej grajacy gracz duzo uwagi poswiecal temu zeby teamy byly rowno rozlozone i to nie tylko pod wzgledem ilosci graczy ale tez skilla, jak sie widzialo ze druzyny sa np 8vs8 ale jedna kopie drugiej żyć tak bardzo ze az sie chce plakac to kazdy cos kombinowal, umawialismy sie ze ten i ten idzie do slabszej a ten i ten do mocniejszej i kazdy w to wchodzil bez zadnego szemrania! W Q3 nie bylo voice chata wiec komuniakcja utrudniona ale jakos bez problemu mozna bylo takie rzeczy zorganizowac, ludzie mieli zdrowe podejscie do gry, walka byla zawsze ostra i wyrownana, sytuacje zeby jedna druzyna wygrala z druga 3 razy z rzedu naprawde rzadko sie zdarzaly!

Natomiast w TF na naszych serwerach - ZENADA totalna! Jestem jeszcze w stanie zrozumiec ze np caly klan trzyma sie w jednym teamie, chca grac razem, potrenowac teamplay itd. Ale jak widze reszte ludzi kurczowo trzymajaca sie druzyny ktora wygrywa mimo 2 osobowej roznicy graczy to nie powiem co mnie strzela! Ostatnio jak gralem byl dobry przyklad podejscia naszych do gry: sklad 6vs3, bylem w teamie gdzie bylo 6ciu, zauwazylem, chce zmieniac ale zdarzylem jescze uslyszec: "Panowie jest 6vs3 zaraz kogos ku**a przeniesie, NIE DAJCIE SIE ZABIC" Noz WTF przeciez w tym chodzi o to zeby sie dobrze bawic!!!

Wiem ze nie wszyscy maja takie podejscie, jest troche graczy ktorzy zmieniaja timy gdy trzeba, zwracaja na to uwage, ale to za malo, postarajmy sie reszcie uzmyslowic ze nie chodzi o to zeby jechac z druga druzyna 10-0 tylko zeby byla ciekawa walka, satysfakcja z gry jest wtedy IMO duza wieksza, nawet jezeli sie przegra! Uwazam ze jezeli znajdzie sie wiecej osob ktorzy beda na to zwracac uwage to po jakims czasie wszyscy zalapia "hypa'a" na zbalansowane druzyny, zbalansowane nie tylko pod wzgledem ilosci graczy ale takze skilla. Jesli chodzi o klany - wiadomo ze gracze z klanu chca grac razem, czesto jest taka sytuacja na serwie ze nie ma z tym problemu, ale FFS - nie zawsze! Jak widzicie ze jest was 6ciu z jednego kalnu w jednym teamie i konczycie kazda mape w 60 sekund to pokombinujcie ze skladami, wyjdzie to na dobre kazdemu, wam tez!

Nosilem sie z zamiarem napisania o tym na forum dosyc dlugo, musialem sie jednak wstrzymac i uspokoic nerwy zeby nie dostac odrazu bana na forum za slownictwo;). Nie naleze do osob klnacych na serwerach na wszystkie mozliwe sposoby, ale jak widze niektore sytuacje to naprawde krew mnie zalewa, blagam oszczedzcie mi nerwow! Zrobmy cos z tym!:)

Yours sincerly,
Retro Xero!
Ostatnio edytowano 23 stycznia 2008, o 13:49 przez retro, łącznie edytowano 1 raz
retro

Re: Team balance (a wlasciwie jego brak) na polskich serwerach.

Postprzez wiecek » 23 stycznia 2008, o 13:04

Ja sam też chciałem o tym napisać. Wkurzająca sprawa. Popieram!!
wiecek

Postprzez El Robot » 23 stycznia 2008, o 13:17

Witajcie!
Z nieukrywaną skromnością chciałbym także dołączyć do, jakże słusznego, apelu mojego zacnego wirtualnego kolegi Retro Xero! (Retro Xera?). Niezbalansowanie drużyn jest rzeczą, która potrafi nie tyle zmiejszyć, co praktycznie zdezintegrować dziką przyjemność z gry w Team Fortress, nie mówiąc już o nieprzespanych nocach, stresie w pracy i znajomych koleżankach, które mogą się śmiać już nie tylko z dość dziewiczych głosów wydobywających się z głośników podczas rozgrywek! Jeśli mógłym posłużyć się metaforą (a przywitanie zacnego wirtualnego kolegi Retro Xero!, które nawiązuje do perełek współczesnej literatury, sugeruje, że takową wykorzystać mogę): granie w niezbalansowanej drużynie to jak polowanie na kuropatwy za pomocą ziemniaków! Proponuję aby zorganizować akcję, polegającą na tym, że gdy jakiś gracz nie wykaże elementarnej kultury tudzież wyczucia zasady fair-play, będziemy mu masowo pisać: "Twoja stara karmi sowy!". Myślę, że po takim dissie niesforny gracz przemyśli swoje zachowanie (kto wie, może nawet przestanie używać mikrofonu ku uciesze nas graczy i naszych znajomych koleżanek!) i pokornie zacznie wyrabiać sobie charakter.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich miłośników zdrowej, sportowej rozgrywki w TFa oraz zbierania kasztanów,
Wasz,
El Robot!
Ostatnio edytowano 23 stycznia 2008, o 13:34 przez El Robot, łącznie edytowano 1 raz
El Robot

Postprzez pv0 » 23 stycznia 2008, o 13:22

to chyba nie powinno podlegac dyskusji, ze gdy team jest porazajaco slabszy to trzeba go zmixowac aby rozgrywka nabrala kolorow ^^ to powinno lezez w kazdym z nas, zeby przejsc do slabszej druzyny. ja osobiscie to robie, ale sa osoby gdy sie ich o to poprosi, to jeszcze po chamsku odpowiadaja po co. panowie nie sztuka jest lac slabszego, tak robili niemcy :D. sztuka jest zlac silniejszego, a przy okazji opluc go i pojechac jego rodzine ;)
edit: chcialem tez dodac ze duzo ludzi ktorzy graja w tf2 nie skonczylo nawet 17 roku zycia, a co niektorzy maja mniej niz 15 lat. oni jeszcze nie rozumieja (nie wszyscy) zasad fair-play oraz teamplay. dla nich liczy sie indywidualny osiag (smierdzi scena cs). niestety jest to coraz czesciej spotykane zjawisko, choc nie jest to niczym nowym bo tacy ludzie byli i beda na kazym podworku.
pv0
Darczyńca

Postprzez Pafun » 23 stycznia 2008, o 15:46

Oczywiście balansowanie drużyn to podstawa każdej gry sieciowej. Ja jak widzę, że team przeciwny ma mniej graczy to zawsze do niego dołączam. Ja tam mogę i przegrywać rundy ale więcej z tego wynoszę bo bardziej muszę się starać by przeżyć co owocuje doskonaleniem się w grze :-) To, że w dużej mierze gra smarkateria której celem jest jedynie wygrać rundę nawet przy składzie 10 vs 5 to już ich problem. Po pierwsze nic z tego nie mają oprócz satysfakcji statystyki i to dość krótkiej, po drugie nie nabierają nowych umiejętności bo przecież taka gra nie wymaga wiele, po trzecie rundy są dość krótkie bo jedna drużyna idzie jak walec. Dla mnie satysfakcja z takie wygranej jest żadna ale jak widać dla wielu to cel sam w sobie. No cóż zmienić się raczej tego nie zmieni. Zresztą tak jak w życiu, jak lezie większa grupa takich gnojków to każdy z nich jest wielki twardziel ale wystarczy, że spotkasz takiego gluta samego to się okazuje, że nogi ma z waty a w gaciach mokro – samo życie. Życie, życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć... Co ja piszę :?
Pafun

Postprzez Turek » 23 stycznia 2008, o 16:17

Ja się z kolei z tym nie spotkałem zbyt często. owszem ludzie często PRZECHODZĄ do wygrywającej drużyny, ale rzadko jest tak, że 6vs3-no chyba, że tych 3 wygrywa, a z takimi sytuacjami się spotykałem.
Turek

Postprzez retro » 23 stycznia 2008, o 19:18

Heh, no wlasnie w tym rzecz m8, ludzie przechodza do wygrywajacej druzyny.. Glownie o tym jest ten watek.. Czy naprawde zle wytlumaczylem o co mi chodzi?

EDIT: Ironia;)
Ostatnio edytowano 23 stycznia 2008, o 20:43 przez retro, łącznie edytowano 1 raz
retro

Postprzez Turek » 23 stycznia 2008, o 20:38

No trochę... Ty mówiłeś, że ludzie ZOSTAJĄ w wygrywającej, a nie, że przechodzą do wygrywającej. To różne sprawy. Ja nie mam zamiaru iść do drużyny zaraz po tym jak im rozwaliłem całą obronę i zdobyłem punkt(CTF), a takie rzeczy się zdążają...
Turek

Postprzez Shadow PL » 23 stycznia 2008, o 21:02

pv0 napisał(a):edit: chcialem tez dodac ze duzo ludzi ktorzy graja w tf2 nie skonczylo nawet 17 roku zycia, a co niektorzy maja mniej niz 15 lat. oni jeszcze nie rozumieja (nie wszyscy) zasad fair-play oraz teamplay. dla nich liczy sie indywidualny osiag (smierdzi scena cs).

masz racje wstyd się przyznać ale jak zacząłem grać w TF'a 2 to "chamsko" szedłem na "chama" i zabijałem bez żadnego templay'u :D
ale po 25 godzinach grania w tą gre zrozumiałem o co w niej chodzi i że trzeba grać fear play i teamplay.

Pozdro!
Shadow
Shadow PL

Postprzez Turek » 23 stycznia 2008, o 21:38

pv0 napisał(a):niz 15 lat. oni jeszcze nie rozumieja (nie wszyscy) zasad fair-play oraz teamplay. dla nich liczy sie indywidualny osiag (smierdzi scena cs). niestety jest to coraz czesciej spotykane zjawisko, choc nie jest to niczym nowym bo tacy ludzie byli i beda na kazym podworku.

Właśnie mi się naraziłeś. :D Mam 14 lat, gram fair i team play. Jestem kulturalny, gdy wbijam na server ZAWSZE idę do drużyny o mniejszej ilości graczy, a w wypadku równej ilości graczy wybieram drużynę Blue(bo tak). Co do CS`a to w niego nie gram, ale nie rozumiem co masz do ludzi, którzy w to grają.
Turek

Postprzez pv0 » 23 stycznia 2008, o 23:00

@turek, napisalem ze nie wszyscy. jak zaliczasz sie do tego wyjatku, to jak dorosniesz mozemy isc na piwo :) a co do ludzi/dzieci grajacych w cs nie bede sie wypowiadal bo szkoda liter.
pv0
Darczyńca

Postprzez yoy » 23 stycznia 2008, o 23:50

Ja też kiedy wchodzę na serw zawsze przechodzę do słabszej drużyny (i też mam 14 lat :) ), Gram fair. Nie klnę i nie lubię jak ktoś to robi zwłaszcza przez mikrofon i apeluje by tego nie robić. Co do składów 6v3 już się z takimi spotykałem i wcale mi się to nie podobało, że miażdży się przeważającymi siłami przeciwnika (bo to psuje całą zabawę a przecież chodzi o zabawę). Ale to co mnie najbardziej denerwuje to wcześniej już wspomniane przechodzenie do wygrywającej drużyny. Osobiście byłem w sytuacji gdy na początku gry były równe składy tak np. 6v6, a po 2 (chyba, ale cuś w ten deseń) przegranych meczach zostałem ja z 2 gośćmi.
Dobrze gada dolejcie mu piwa!
yoy

Postprzez retro » 24 stycznia 2008, o 11:25

Właśnie mi się naraziłeś. :D Mam 14 lat, gram fair i team play. Jestem kulturalny, gdy wbijam na server ZAWSZE idę do drużyny o mniejszej ilości graczy, a w wypadku równej ilości graczy wybieram drużynę Blue(bo tak). Co do CS`a to w niego nie gram, ale nie rozumiem co masz do ludzi, którzy w to grają.

Pierwsza sprawa: Zalozylem ten watek, w zwiazku z czym czuje sie za niego w pewnym stopniu odpowiedzialny ;) i wolalbym zeby nie przeksztalcil sie w kolejna dyskusje z cyklu " a ja mam tyle i tyle lat a wcale sie nie zachowuje jakbym tyle mial, wiec nie mow tak bo jest mi przykro". pv0 i nie tylko on wspomnial o tym ze najczesciej to mlodsi gracze zachowuja sie w sposob taki a nie inny dlatego ze, niestety, ale NAJCZESCIEJ tak wlasnie jest! Ale oczywistym dla kazdego powinno byc ze nie mowil o WSZYSTKICH mlodszych graczach a jedynie o pewnej tendencji, masz 12,13,14,15,16 czy 25 lat ale czujesz ze to nie Twoje zachowanie jest przyczyna powstania tego tematu? OK! Super! Tak trzymaj! To znaczy ze nie mowilismy o Tobie.

Druga sprawa: Turek, nie chodzi mi tylko o zabalansowane druzyny w sensie takim ze ma byc rowna ilosc graczy, maksymalnie roznica jednego, owszem to jest podstawa, ale to nie wszystko, przeczytaj prosze uwaznie pierwszego post'a. W momencie gdy wchodzisz na serw i w druzynach jest rowna ilosc graczy i maja wyrownane wyniki (1:1, 1:2, 2:1, 2:2, 3:2.. itd) to okej wchodz do blue jezeli lubisz, ale jezeli wchodzisz, jest rowna ilosc graczy, ale wynik jest np 3:0 dla blue to idz do red zeby wyrwonac szanse, nie do blue bo beda mieli jeszcze wieksza przewage!

pzdro600

Retro Xero!
retro

Postprzez pv0 » 24 stycznia 2008, o 12:03

retro ma racje ze ja mam racje. nie wszyscy z "mlodziezy" tak robia. choc nie ukrywam, ze i starsi zachowuja sie gorzej niz dzieci.
pv0
Darczyńca

Postprzez retro » 24 stycznia 2008, o 14:20

Idealnie ujete Trawa, na brak limitow mozna by sobie pozwolic niekiedy w poznych godzinach nocnych, dziwnym trafem wtedy na serwerach jakos duzo latwiej sie dogadac z ludzmi, a i "patologia" jest duzo mniejsza. Ale na stale moim zdaniem takze jedyne mozliwe ustawienie to roznica 1 osoby, to pomaga, niestety nie zalatwia sprawy skilla, do tego faktycznie potrzeba by wiecej osob inteligentnych, ale tych z kolei jak mowisz jakis promil jest;) i tego pewnie nie zmienimy, za to moze nam sie uda czesc reszty przynajmniej dobrze wychowac, tak zeby reagowali na roznego rodzaju "sugestie";)

pzdro600

Retro Xero!
retro

Powrót do Serwery Team Fortress 2